İngiltere’den iPhone’a ikinci reklam yasağı

Apple'ın iPhone 3G için yayınlattığı reklam, İngiliz reklam özdenetim kurulu tarafından yasaklandı...

28.11.2008 - 11:59 | MediaCat

Apple’ın iPhone 3G için yayınlattığı reklam, İngiliz reklam özdenetim kurulu tarafından yasaklandı.

Akıllı telefonun internet gezinti hızı hakkında müşteriyiciyi yanıltıcı nitelikte olduğu saptanan reklamın yayını yasaklandı.

İngiliz reklam denetim otoritesi, reklamda geçen “İnterneti gerçekten hızlı gezebilir ve içeriği yüksek hızda yükleyebilirsiniz” ifadesini, iPhone 3G’nin hızını “abarttığı” nedeniyle yasakladı. Otorite aynı zamanda, reklamda örneklemesi yapılan internet gezinti hızının, cihazın gerçek kullanım hızıyla örtüşmediğinden ötürü müşteriyi yanılttığını da belirtti.

TBWA/London reklam ajansı tarafından hazırlanan reklamı savunan Apple ise, reklamda belirtilen ifadelerin ürünün ilk nesili (iPhone 2G) ile yeni nesili (iPhone 3G) arasındaki farkı belirttiğini ifade etti.

İngiltere, Ağustos ayında ilk iPhone sürümü için yayınlanan reklamda geçen “İnternetin tüm içeriği iPhone içinde çalışıyor” sözünün; iPhone’un web sayfalarında yoğun olarak kullanan Java ve Flash teknolojilerini desteklememesinden ötürü müşteriyi aldattığı gerekçesiyle yasaklamıştı.

Kaynak:www.ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.