İSO üyesi sanayi kuruluşlarına nitelikli eleman bulma fırsatı

İstanbul Sanayi Odası, 'Yenibiris.com' işbirliği ile meslek lisesi ve meslek yüksekokulu mezunlarının faydalanabileceği...

28.11.2008 - 12:27 | MediaCat

İstanbul Sanayi Odası, ‘Yenibiris.com’ işbirliği ile meslek lisesi ve meslek yüksekokulu mezunlarının faydalanabileceği “Meslek Okulu Mezunu Özgeçmiş Bankası” projesini hayata geçirdi. Bu projeyle nitelikli eleman ihtiyacı duyan İSO üyesi sanayicilerle, mesleki eğitim almış iş gücünün buluşturulması hedeflenmektedir. Proje çerçevesindeki hizmetlerden İSO üyesi sanayi kuruluşları ilk üç ay ücretsiz olarak faydalanacaktır.

İstanbul ili dahilindeki meslek liseleri ve meslek yüksekokullarından mezun adayların özgeçmişlerini girebilecekleri, İSO üyesi firmaların da aradıkları niteliklere sahip elemanları kolayca bulabilecekleri Özgeçmiş Bankası, sadece projeye dahil olan İSO üyeleri tarafından görüntülenebilecektir.

İstanbul Sanayi Odası ve Yenibiris.com’un işbirliğiyle oluşturulan bu sistemde yer almak isteyen adayların, www.yenibiris.com/iso adresini ziyaret ederek üyelik işlemlerini tamamlamaları yeterli olacaktır.

Sistem işverenlere, ihtiyaç duydukları nitelikli işgücüne kolay ve hızlı bir şekilde ulaşma olanağı tanıyacaktır. Halihazırda Yenibiris.com üyeliği devam eden İSO üyesi firmalar, 0 (212) 251 85 70/197 numaralı telefonu arayarak sisteme dahil olabileceklerdir. Yenibiris.com üyesi olmayan firmalar ise, www.yenibiris.com/iso adresine girerek, üyelik işlemlerini tamamlayabileceklerdir. Üyelik işlemleri, Yenibiris.com ile firmalar arasında yapılacak ve Yenibiris.com ile yürütülecektir. Bu sistemde yer alan firmalar ihtiyaç duydukları her an Yenibiris.com’un uzman kadrosundan da destek alabileceklerdir.

‘Meslek Okulu Mezunu Özgeçmiş Bankası’ hizmetleri İSO üyesi firmalara Yenibiris.com tarafından sistemin hizmete girmesini takip eden ilk 3 ay için ücretsiz olarak sağlanacaktır.

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl KÜÇÜK konuyla ilgili şunları söyledi:

İşsizlik, özellikle de genç işsizliği Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında gelirken, sanayimizin kalifiye eleman temini konusunda büyük bir sıkıntı içinde olduğunu görüyoruz. Bu çerçevede, Odamız ve Yenibiriş işbirliği ile, İSO üyesi sanayicilerimizin kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak üzere, meslek lisesi ve meslek yüksek okulu mezunu adayları üyelerimizle buluşturmak amacıyla “Meslek Okulu Mezunu Özgeçmiş Bankası” oluşturmuş bulunuyoruz. Bu girişimimiz ile İstanbul genelinde yer alan meslek lisesi ve meslek yüksek okulu mezunu adayların özgeçmişleri bir havuzda toplanacak ve bu havuzda toplanan özgeçmişlerden Odamız üyesi kuruluşlar yararlanabileceklerdir.

Yenibiris.com Genel Müdürü Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Yenibiris.com olarak “uzmanlaşma”yı, ülkemizdeki istihdam sorununun en önemli çözüm yolu olarak görüyoruz. Genç nüfustaki işsizlik oranı ise, geçen yıl %19,6’ya ulaştı. İşsizliğin önüne geçilebilmesi için, mesleki uzmanlığı sağlayacak bir eğitim yapısı ile, mesleki eğitime ve uzmanlığa değer verilen bir toplum kültürü yaratmak gerekiyor. Bunun gerçekleşmesi ise ancak zamanla mümkün olacaktır. Yenibiris.com olarak, İSO ile ortaklaşa hayata geçirdiğimiz “Mesleki Özgeçmiş Havuzu” platformu ile, bu yolda önemli bir adım attığımıza inanıyoruz. Meslek liseleri mezunlarını kolay ve hızlı bir bir şekilde iş sahibi yapmaya yönelik bu platform ile, hem gençlere uzmanlığın önemini anlatmayı hem de iş dünyasına nitelikli elemanlar kazandırmayı hedefliyoruz.”

İstanbul Sanayi Odası (İSO), dünyada ve Türkiye’deki ekonomik, teknolojik gelişmeleri ve bu gelişmelerin Türk sanayiine olan etkilerini sürekli izleyerek, Türk sanayicisinin karşılaştığı sorunlara üyelerinin de katkısıyla çözüm önerileri geliştirmek için çalışmaktadır. 1952 yılında kurulan İSO’nun temel amacı, yasayla tanımlanmış olan görevlerinin yanısıra üyelerinin ve Türk sanayisinin mevcut veya gelecekteki ihtiyaçlarını bilgilendirme, eğitim ve danışmanlık hizmetleri aracılığıyla karşılayıp, sanayimiz ve ekonomimizin uluslararası rekabet gücünün artmasına ve ülke kalkınmasına katkıda bulunmaktır. 14.000’i aşkın Üyesinin yaklaşık yüzde 97’i küçük ve orta boy işletmeler olan İSO, Türk sanayisinin dinamik ve güçlü temsilcilerinden biridir.

Yenibiris.com, büyük ölçekli ve çokuluslu şirketlerden orta ve küçük ölçekli şirketlere kadar her boyutta, farklı sektörlerden 47.000’i aşkın firmaya İnternet bazlı seçme ve değerlendirme hizmeti sunmaktadır. Çok sayıda bireysel üyesi ile de geniş bir özgeçmiş bankasına sahiptir. Yenibiris.com sunduğu içerik ile bireysel üyelerinin kariyer ve kişisel gelişimlerine rehberlik eder. Yerel ve küresel değişimleri göz önünde tutarak farklı sektörlere yönelik geliştirdiği eğitim odaklı projeler ile istihdam piyasasında fark yaratır. Sürekli yenilenen teknolojisi ile, bireysel ve kurumsal üyelerinin iş ve aday arama süreçlerini hızlandırıp kolaylaştırmaya yönelik çözümler üretir. Her gün yayındaki 10.000’e yakın iş ilanı ile 37.500’e yakın aday aranmaktadır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.