IMSG Zapmedya’yı alıyor

İngiliz reklam ve pazarlama şirketi International Marketing and Sales Group, 13 milyon dolara interaktif reklam pazarlama şirketi Zapmedya'yı satın alıyor

18.09.2007 - 14:27 | MediaCat

İngiliz reklam ve pazarlama şirketi International Marketing and Sales Group, 13 milyon dolara interaktif reklam pazarlama şirketi Zapmedya’yı satın alıyor. 2000 yılında kurulan Zapmedya, Türkiye’de internet reklamcılığı konusunda pazar lideri konumunda.

IMSG’nin bu satın alma ile hızlı büyüyen Türkiye pazarındaki varlığını güçlendirmeyi hedeflediğini belirten IMSG Yönetim Kurulu Başkanı Gregory Thain, “Zapmedya’nın satın alınmasıyla gelişmekte olan piyasalardaki büyüme hedeflerimizin gerçekleştirilmesi konusunda büyük bir adım attık. Zapmedya’nın Türkiye’deki başarısı ve deneyimini IMSG bünyesine katmaktan son derece memnunuz” dedi.

Zapmedya’nın Başkanı Bülent Boytorun da, “IMSG’nin bir parçası olmaktan son derece kıvançlıyız. Bu yeni satın alma şirketimizin Türkiye pazarındaki gücünü artırmakla kalmayacak, gelecek yıllarda yeni piyasalarda güçlü ve cazip imkanlar yaratmaya aday bir gelişme niteliğini taşıyacak” dedi.

IMSG’nin Zapmedya’yı iki aşamada satın alması söz konusu olacak. İlk aşamada Zapmedya’nın yüzde 70 oranındaki hissesinin 2007 yıl sonu itibarıyla değerinin 6.5 katı düzeyinde gerçekleşmesi planlanırken, ödemenin yarısı peşin olarak yıl sonunda yapılacak.

Kalan miktarın yüzde 15’lik bölümü nakten ödenirken, yüzde 35’lik bölümü karşılığında IMSG hisse senetleri verilecek. Zapmedya’nın kalan yüzde 30’luk hissesinin ise 2010 yılında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Zapmedya’yı satın almak üzere anlaşma imzalayan IMSG 1996 yılında halen şirketin başkanlığını yürüten Gregory Thain tarafından kuruldu. İngiltere yanında gelişmekte olan piyasalara önem veren IMSG’nin bu ülkelerde 21 ofisi bulunuyor. IMSG’nin ofisinin bulunduğu kentler arasında Moskova, Almatı, Astana, Duşanbe, Yeni Delhi, Kalküta, Bangalor, Haydarabad ve Budapeşte yer alıyor.

İngiliz reklam ve pazarlama şirketi International Marketing and Sales Group, interaktif reklam pazarlama şirketi Zapmedya’yı 13 milyon dolara satın alıyor. 2000 yılında kurulan Zapmedya, Türkiye’de internet reklamcılığı konusunda pazar lideri konumunda.

kaynak: Gazeteport

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.