İlk altı ayın en büyük ajansları kim?

Bileşim Medya’nın 2007 yılının ilk altı ayında yapılan tüm reklamlara ilişkin verileri üzerinden yapılan değerlendirmeye göre...

02.08.2007 - 14:43 | MediaCat

Bileşim Medya’nın 2007 yılının ilk altı ayında yapılan tüm reklamlara ilişkin verileri üzerinden yapılan değerlendirmeye göre Türkiye’nin en büyük yaratıcı reklam ajansı Ogilvy & Mather.

MediaCat’in Ağustos sayısında yer alan ve dört mecrada (televizyon, radyo, gazete, dergi) yayımlanan reklamların süre ve sütun-santim rakamlarının tarife fiyatları üzerinden toplanmasıyla elde edilen listenin iki numarasında Pars McCann-Erickson, üç numarada ise Alametifarika yer alıyor.

Bu arada ilk 10’da yer alan tek bağımsız ajans da Alametifarika. Listenin ilk 10’unda bu üç ajans dışında sırasıyla Güzel Sanatlar/Saatchi & Saatchi, Young & Rubicam/Reklamevi, Grey Worldwide, Manajans/JTW, Lowe, Medina Turgul DDB ve TBWA İstanbul yer alıyor.

Türkiye’nin en büyük 150 ajansına ait listeyi, tek tek mecralara göre sıralamaları ve diğer ilginç ayrıntıları MediaCat’in Ağustos sayısında bulabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.