İki dev ajansta kriz

Omnicom bünyesindeki iki ajansın müşteri kayıpları çalışanları vurdu.

17.05.2013 - 10:41 | Tuğba Özögretmen

Omnicom çatısı altındaki iki dev ajans BBDO ve Goodby Silverstein & Partners (GSP), son zamanlardaki müşteri kayıpları sebebiyle, bazı çalışanlarını işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Advertising Age’de yer alan habere göre, BBDO’da yaşanacak olan değişikliğin sebebi ABD’deki en büyük reklamverenlerinden biri olan Procter & Gamble’a ait Gillette’i WPP bünyesindeki Grey’e kaptırması olarak değerlendiriliyor. BBDO ajans sözcüsü ise işten çıkarılması ön görülen çalışanların sayısına dair söylentileri yalanlarken, değişikliğin ‘önemli sayıda ve birçok departmanda’ gerçekleştirileceğini söyledi.

GSP tarafındaki durum ise ajansın General Motors hesabını kaybetmesiyle ilişkilendiriliyor. Ajansın kurucu ismi Jeff Goddby duruma ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Müşterilerimize gereken hizmeti sağlama ve yeni müşteriler edinme konusunda bizi ileri taşıyacak planlarımız için umutluyuz. Detayları önümüzdeki hafta sizlerle paylaşacağız. Buradan ayrılan çalışanlarımıza tüm katkıları için yürekten teşekkürlerimi ve minnetlerini sunuyorum” dedi.

Kaynak: Adage

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.