IKEA’nın yeni rakibi Amazon

Amazon'dan IKEA'nın iktidarını sarsan bir hamle geldi.

16.11.2017 - 17:07 | Gönül Hadımlı

IKEA'nın yeni rakibi Amazon

Amazon, iki büyük mobilya serisiyle tüketicilerin karşısında. İkisi de web sitesi üzerinden satışa sunulan serilerden ilki, yüzyıl ortası modern çağ akımına uygun ve Y Kuşağı’na hitap eden; Rivet. Diğeri ise Stone & Bean adı verilmiş olan, aileleri hedefleyen ve üst segmente hitap eden bir seri.

İki seri de oturma odası ve dekor mobilyalarına odaklanıyor; koltuklardan masalara, lambalardan duvar sanatına kadar pek çok alanda yüzlerce parça bu serilerde tüketicilere sunuluyor. Ama burada asıl dönüm noktası mobilyaların tarzında değil, nakliyesinde gizli. Amazon’un geçtiğimiz yıllarda da mobilya sattığı olmuştu fakat bu defa kendi koleksiyonunu lanse eden marka, taşıması bir hayli zor olan ürünlerini ücretsiz nakliyeyle tüketicilerine ulaştırıyor.

Şu an tüketicilerine kısa sürede ve ücretsiz nakliyeyle ürünlerini sunan marka, bu büyük kolaylıkla pazarı köşeye sıkıştırmış gibi duruyor.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.