IKEA’dan yatak odasında mutluluğun sırları

IKEA, "daha fazlasını isteyen" hedef kitlesine onu tatmin edecek bir kitapla rehberlik ediyor.

06.03.2019 - 16:33 | Arzu Nilay Kocasu

IKEA'dan yatak odasında mutluluğun sırları

“Yatak odanız sizi tatmin ediyor mu? Eski yatak odası pozisyonlarından sıkılmaya veya bıkmaya mı başladınız? Daha fazlasını mı arzuluyorsunuz? Doğru yere geldiniz.”

İşte bu sözlerle karşılıyor IKEA, yatak odasında geçirdiği vakitten daha fazla verim ve zevk almak isteyen hedef kitlesini. Sektördeki onlarca yıllık deneyiminden hareketle belirlediği içgörü ve trendlerle tüketicilerinin evlerinde nasıl vakit geçirmekten hoşlandıklarını anlamaya çalışan marka, elde ettiği verileri bir kitapta toplayarak kendi “Kåma Sutra” rehberini oluşturdu.

Orijinal Kama Sutra’dan ilham alan proje kapsamında 20 farklı yatak odası mobilyası pozisyonu belirleyen IKEA’nın ABD ayağının tüketici ve hedef kitle etkileşim müdürü Sue Slominski, projeyi şu sözlerle özetliyor:

“Evdeki gündelik yaşamı daha iyi yaşama sanatının yatak odasından başladığına inanıyoruz. Nihayetinde, her günün başladığı yer orası. Bu neşeli rehber insanlara deneyimlemeleri ve kendi özel tapınaklarının keyfini sürmeleri için fazladan uyaran sunuyor.”

İncelemek isteyenler için IKEA usulü “Kåma Sutra” kitabı burada.

Kaynak: Fast Company

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.