MediaCat

Nielsen Medya’nın önceliği radyo dijital mecra ve spor olacak

Nielsen Medya, televizyon reklam harcamaları raporlamasını 1 Nisan’da sonlandıracak.

Nielsen Medya’nın önceliği radyo dijital mecra ve spor olacak

Çeşitli mecralarda yaptığı medya ölçümü ve danışmanlığı hizmetlerini 100’ü aşkın ülkede yürüten Nielsen Medya, Türkiye’de 20 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiği televizyon reklam harcamaları raporlamasını Televizyon İzleme Araştırmaları A.Ş.’nin (TİAK) Mart 2018’de vermiş olduğu kararla 1 Nisan 2019 tarihi itibarıyla sonlandıracak. Nielsen Medya, basın, radyo, dijital, sinema ve açıkhava mecraları reklam harcamaları raporlamasını ise kendi kararıyla, yine aynı tarih geçerli olmak üzere durduracak. Kuruluş, müşterilerine ve medya kuruluşlarına desteğini önümüzdeki dönemde radyo, dijital ve spor alanlarında yatırımlarını artırarak sürdürecek.

Nielsen Medya Direktörü Mehmet Fazıl Kanyılmaz konuya ilişkin açıklamasında, “Bizim temel odak noktamız, her zaman faaliyet gösterdiğimiz mecralara ve endüstrilere fayda sağlamak ve değer katmak olmuştur. Faaliyet gösterdiğimiz süre içerisinde Nielsen markasının uluslararası reklam yatırımının ülkemizde sürekli büyümesine katkı sağlamış olmasından ötürü mutluluk duymaktayız. Bu büyümenin, bu güne kadar ülke ekonomisinin gelişmesine katkı sağlayan önemli bir unsur olduğuna inanıyoruz.” dedi.

TİAK tarafından alınan karara saygı duyduklarını ve bununla birlikte, sektörün süreci minimum rahatsızlıkla atlatabilmesi ve büyümenin olumsuz yönde etkilenmemesi adına söz konusu süreç boyunca reklam sektörüne destek olmalarının uygun olacağı kanısına vardıklarını belirten Kanyılmaz, “Bu kanaat doğrultusunda, yapılacak olan raporlamanın sektörün alışagelmiş olduğu biçimde, Nielsen Medya taksonomisi ve AdEx yazılımımızla yapılmasının, yeni raporlama sürecinde oluşabilecek zorlukları asgari düzeye indireceği düşüncesindeyiz. Bu vesileyle televizyon, basın, dijital, sinema ve açıkhava mecraları reklam harcama raporlama hizmetimizi, mevcut müşterilerimizle olan sözleşmelerimizdeki taahhütlerimiz yerine getirilmek kaydıyla 1 Nisan 2019 tarihi itibarıyla durduracağımızı bildirmek isteriz.” şeklinde konuştu.

Nielsen Medya’nın önümüzdeki dönemde radyo, dijital ve spor alanlarında yatırımlarını artırarak, sektör paydaşlarına destek olmayı sürdüreceğini ifade eden Kanyılmaz, “Daha önce televizyon servislerinde olduğu gibi, Nielsen markasını trendi belirleyen ve sektörlerin ihtiyaçlarını karşılayan bir noktaya taşıyacağımızdan şüphemiz yok.” dedi.

Radyo mecrasıyla yolculuklarına eskisinden daha çok önem verdiklerini vurgulayan Kanyılmaz, “Radyo mecrasının hak ettiği değeri bulması ve reklamverenlerin radyonun değerinin daha çok farkında olabilmesi için bağımsız, güvenilir ve şeffaf RAM (Radio Audience Measurement) ölçümümüz, aynı hassasiyetle gelişerek devam edecek.” şeklinde konuştu.

Nielsen Medya, dijital mecrada Digital Ad Ratings ile başladığı serüveni Digital Brand Effect ve Total Brand Effect ürünleriyle de destekleyecek. Bu mecrada en güvenilir kampanya ölçümü için dizayn edilmiş ürünlerine ek olarak Similar Web anlaşmasıyla dijital dünyada rekabetin izlenmesi için iş ortaklarına farklı bir kapı da aralanacak. Nielsen Medya, lansmanı 2017 yılında gerçekleştirilen Nielsen Sports and Entertainment hizmetiyle de, daha önce olduğu gibi, Türk spor ve kültür endüstrilerinin gelişmesi ve bu alanlara yatırım yapan markaların, yatırımlarından doğru oranda verim alabilmeleri için rehberlik edecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.