IDA’dan Graffiti’ye 3 ödül birden

International Design Awards 2008 kazananları açıklandı. 52 Ülkeden 1000 tasarımın yarıştığı Uluslararsı Tasarım Yarışması...

12.02.2009 - 15:40 | MediaCat

International Design Awards 2008 kazananları açıklandı. 52 Ülkeden 1000 tasarımın yarıştığı Uluslararsı Tasarım Yarışması, vizyon sahibi tasarımcıları kutlamak, yeni ve yükselen yetenekleri keşfetmek ve tasarımın dünya çapında takdir edilmesini sağlamak amacıyla Amerika’da düzenleniyor.

IDA 2008 ‘e katılan işler, aralarında Dwell.com’un kurucusu ve baş editörü Michael Connel, Rhode Island Üniversitesi Tasarım Bölüm Başkanı Prof. John Dunnigan, A+R Designeş başkanı Andy Griffith, Elle, Harper’s Bazaar gibi dergilerin baş editörlüğünü yapan Rose Apodeca ve İtalyan moda tasarımcısı Federico Rocca’nın da bulunduğu 50 kişilik seçkin bir jüri heyeti tarafından değerlendirildi. Uluslararası yarışmaya, bu sene 52 ülkeden katılım oldu.

IDA’da dünya çapında yapılmış çalışmalar içinden problemlere karşı en akıllı çözümleri üreten yaratıcı projeler ödülendiriliyor. IDA yarışmanın asıl bölümünü oluşturan profesyonel kategorilerin yanı sıra, öğrenciler için özel kategorilerle de yeni yeteneklere işlerini gösterme şansı sunuyor. IDA her yıl, yılın en iyi mimari tasarımları, en iyi iç tasarımları, en iyi moda tasarımları, en iyi ürün tasarımları, en iyi grafik tasarımları dallarında ödüller veriyor.

İDA Jürisi bu yıl Graffiti’den Elif Özgüzelbaş’ı Has Halı kampanyasıyla basın reklamı dalında birinciliğe, Zeynep Taşçı’yı İDO Yolcu Profili ve İDO 2008 Şirket Profiliyle Başarı ödülü’ne layık gördü.
Ünlü italyan Fotoğrafçı Michelangelo Di Battista tarafından Topkapı Sarayı’nda çekilen Has Halı kampanyası Kırmızı reklam ödülleri’nde en iyi reklam fotoğrafı dalında başarı belgesi almıştı.
IDA’dan ödül alan çalışmalar Amerika’daki müze kitapçılarına dağıtılacak 2008 International Design Awards sanat kitabına basılacak; dünya çapında 100.000 tasarım profesyoneli ve potansiyel müşteriye tanıtılacak; ve IDA’nın web sitesinde bir yıl boyunca sergilenecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.