İDA yeni yönetim kurulunu seçti

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği'nin yeni yönetim kurulu başkanı Esra Şengülen Ünsür oldu.

23.10.2018 - 14:22 | MediaCat

İDA’nın yeni yönetim kurulu belli oldu

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) 22 Ekim Pazartesi günü Grand Hyatt İstanbul’da gerçekleşen olağan genel kurulunda yeni yönetim kurulunu seçti.

İki yıl süreyle görev yapacak olan yeni yönetim kurulu, denetim kurulu ve etik kurulu üyelerinin seçildiği olağan genel kurulda Artı İletişim Yönetimi Yönetici Ortağı Esra Şengülen Ünsür, İDA Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Şengülen Ünsür’le birlikte yönetim kurulunda asil üyeler olarak Lobby İletişim ve Etkinlik Yönetimi Ajans Başkanı Özge Uzun, M3 Halkla İlişkiler Kurucusu ve Yöneticisi Melek Manisalı, desiBel Ajans Başkanı Mustafa Kutlay ve Hill and Knowlton Strategies Türkiye Genel Müdürü Pelin Kocaalp seçildi.

Yönetim kurulu yedek üyeleri ise Ufuk Çarşıbaşı (Communication Partner), Tülay Şamcı (Guide İletişim), Serhat Özkütükçü (Denove PR), Barlas Çevikus (Contact Plus) ve Seda Yalçın (Weber Schandwick) oldu.

Derneğin olağan genel kurulunda denetim kurulu üyeleri olarak Işıl Arıdağ (Ünite İletişim), Ali Cem İlhan (Tribeca İletişim Danışmanlığı) ve Mehin Öner (MSL Türkiye) seçilirken; denetim kurulu yedek üyeleriyse Mustafa Kaya (Lorbi PR), Feray Alpay (Promedia) ve Ali Akkın (Practice) oldu.

Ergun Gümrah (Goodworks İletişim Danışmanlığı), Necla Zarakol (Zarakol İletişim) ve Ayşegül Ögelman’ın (Ogilvy PR) etik kurulu üyeleri olarak seçildiği genel kurulda Meral Saçkan (MPR), Burçak Taşkın (Excel Algı ve İtibar Yönetimi) ve Duygu Çavdar (Grup 7 iletişim) da etik kurulu yedek üyeleri olarak belirlendi.

İDA 4’üncü Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Figen İsbir anısına saygı duruşu ile başlayan genel kurulda yeni yönetim kurulmasının seçilmesinin ardından Esra Şengülen Ünsür, 7’nci dönem yönetim kuruluna tüm üyeler adına teşekkür ederek, iz yeni yönetim kurulu olarak, İDA’nın önümüzdeki iki yılı için kendimize bazı hedefler belirledik. Hepsi de derneğimizi bugüne getiren kişilerin ve kurumların üst üste koyduğu tuğlaların daha da yükselmesi amacını taşıyor. Çünkü inanıyoruz ki, derneğin sürdürülebilir başarıyı yakalaması için en uygun dönemdeyiz. Güçlü bir birlik olacağız. Derneğimizin tüm hücrelerine işleyecek şekilde; rekabetçilik değil, ‘rekaberlik’ peşinde olacağız” dedi.

Genel kurulda ayrıca tüzük değişikliğiyle birlikte yönetim kuruluna kınama yetkisi de verildi. Denetim kurulu, yönetim kurulu veya dernek üyeleri tarafından yapılan başvuruları değerlendirerek, tavsiye kararı alacak; yönetim kurulu da tavsiye kararını değerlendirerek, oy çokluğu ile kınama kararı da verebilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.