MediaCat

İçki firmalarının yeni tanıtım stratejisi

Bacardi, Smirnoff, Heineken gibi içki firmaları dijital platformdaki pazarlama stratejilerini değiştiriyorlar.

İçki firmalarının yeni tanıtım stratejisi

Bacardi, Smirnoff, Heineken gibi içki firmaları dijital platformdaki pazarlama stratejilerini sosyal medyaya kaydırıyorlar.

Bacardi , Bombay Sapphire, Dewar’s gibi markaları elinde bulunduran içki firması internet sitelerini geri çekip sosyal ağlar vasıtasıyla online tanıtım yapma kararı aldı. Bunun sebebi ise içki web sitelerindeki ziyaretçi sayısının azalması.

Son bir iki yıl içinde, Bacardi’nin dijital harcamalarının yüzde 90’nını internet sitesinden Facebook’a kaydıralacağı tahmin ediliyor. Firma sosyal medyada görünürlüğünü artırarak, online topluluklarla özellikle de 20-30 yaş grubundaki kitleyle daha etkili iletişim kurmayı hedefliyor.

Rival Diageo, Smirnoff için yaptığı kampanyayı markanın Facebook sayfasında duyurdu ve bu sayfayı “Nightlife Exchange Project”in (Gece Hayatı Değişim Projesi) merkezi olarak kullanıyor. Bu sayfa gerçek zamanlı haberlerle sürekli güncelleniyor. Rival Diageo’nun açıklamasına göre bu sayfa İngiltere’de 312 bin, tüm dünyada da 2 milyon Smirnoff fanının oluşmasını sağladı. Diego, başarısını her yıl Smirnoff dijital harcamasını yüzde 115 artırarak devam ettirmeyi planladığını belirtiyor.

Heineken de sosyal medyaya dayanan pazarlama stratejileri üzerinde çalışıyor. Mesela markanın interneti kullanarak dünyadaki bilinirliğini artırmak için yakında markalı ürünlerinin ticaretini yapacağı bir Facebook mağazası açacak.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.