Huffington, İstanbul’dan önce Cannes’da konuştu

Arrianna Huffington 13 Ekim'de Digital Age tarafından düzenlenen Digital Age Konferansı için İstanbul'a geliyor.

22.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Arrianna Huffington 13 Ekim’de Digital Age tarafından düzenlenen Digital Age Konferansı için İstanbul’a geliyor. Digital Age Konferansı’ndan önce Huffington Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde bir konuşma yaptı

Geçtiğimiş Şubat ayından AOL, Huffington Post’u 315 milyon dolara satın almıştı. AOL ve Huffington Post arasında yapılan anlaşmada, Huffington Post’un kurucusu Arianna Huffington genel yayın yönetmeni olarak görevine devam edeceğinin altı çizildi. Bir blogdan, 315 milyon dolarlık önemli bir online medya mecrası yaratmayı başaran Arrianna Huffington Cannes’da Tim Armstrong ile birlikte "The Re-Calibration of Form and Function Online" (Online’nın biçim ve işlevinin yeniden düzenlenmesi) başlıklı bir konuşma yaptı. Bu konuşmada firmaların online bir straji geliştirmelerinin önemini vurguladı.

Huffington konuşmasında markaların online bir strateji geliştirerek yerel  topluluklarla daha derinden bağlantı kurmaları gerektiğini söyledi ve bunun ancak  odaklı, insani ve samimi bir içerikle başarılabileceğinin altını çizdi.

Huffington konuşmasında "olgun" internet kavramını ortaya koydu ve internetin olgunlaşması için dört temel ortaya koydu.

Bu temellerden ilki güven. Firmaların online mecralarda insanlarla bir arkadaşlarıyla veya iş arkadaşlarıyla iş dışında sohbet ettikleri gibi bir tonda konuşmaları gerektiğini dile getirdi. 

Huffington’a göre olgun bir internetin ikinci temeli hakikilik. Hakikilik kendine okuyucunun/izleyenin aynasından bakmaktır diyen  Huffington, içerikte hakikiliğin anlaşılabilirlik ve açıklıkla ortaya konabileceğini belirtti.

İnsani ve olgun internetin üçüncü temelinin ise bağlantı kurmak olduğunu söyleyen Huffington internetin sağladığı etkileşimli iletişimin önemini vurguladı ve artık firmaların ellerinde megafonlarıyla mesajlarını tek yönlü vermelerinin mümkün olmadığının altını çizdi.

Huffington’a göre olgun bir internet stratejisinin dördüncü temeli mutluluğu kovalamak. Huffington bu noktayı Chivas Live With Chivalry reklamıyla açıklıyor ve markaların insanların duygularına dokunmasının önemini vurguluyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.