MediaCat

Basın’da Türkiye’ye 4 ödül daha

22 Haziran akşamı, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivalinin üçüncü ödül töreni yapıldı.

Basın’da Türkiye’ye 4 ödül daha

22 Haziran akşamı, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivalinin üçüncü ödül töreni yapıldı. Törende basın, siber ve tasarım kategorilerinin ödülleri verildi. Bu ödül töreninden Türkiye’ye toplam dört ödül çıktı. Ödüllerin hepsi basın kategorisinden.

Basın kategorisinden Türkiye’ye verilen ödüller, iki ajans arasında paylaşıldı. TBWA İstanbul IKEA markası için hazırladığı iki ayrı kampanyaya ait işlerle iki bronz aslana layık görülürken, diğer iki ödül DDB&Co’ya verildi. Ajans, Dank ve Biota markaları için hazırladığı kampanyalara ait işlerle iki bronz aslan elde etti. DDD&Co.’nun Dank için yaptığı çalışmalar daha önce Açıkhava kategorisinde de bronz aslan ödülüne layık görülmüştü. Basında alınan bu iki ödülle birlikte DDD&Co.’nun ödül sayısı dörde yükselmiş oldu.

Bu arada Türkiye ajanslarının toplam ödül sayısı ise bir gümüş, yedi bronz aslan olmak üzere toplam sekiz oldu. Gümüş aslan ödülü medya kategorisinde Mindshare’e verilirken, kalan diğer iki ödülün ikisini TBWA İstanbul, birini ise Medina Turgul DDB aldı.

Basın kategorisinin bu yılki jürisinde Türkiye’den bir isim de yer aldı. TBWA İstanbul’un yaratıcı grubundan sorumlu başkan yardımcısı İlkay Gürpınar basın jürisinde Türkiye’yi temsil etti.

Basın kategorisinin büyük ödülü ise Çin’e gitti. JWT Sanghay’in Samsonite markası için yaptığı ‘cennet ve cehennem’ başlıklı basın ilanı büyük ödüle uzandı. Bu, Çin’in Cannes Lions’da aldığı ilk büyük ödül.

Gecede ödül verilen diğer iki kategorinin büyük ödüllerinin tamamı ABD’ye verildi. Cannes Lions Siber kategorisinde üç büyük ödül veriliyor. Buna göre Google Creative Lab’ın yaptığı calışma, Wieden + Kennedy Portland’ın Old Spice için hazırladığı kampanya ve RG/A New York’un Innovative Thunder için yaptığı dijital çalışma büyük ödüle hak kazandı.

Nihayet Tasarım kategorisinin büyük ödülü ise Chicago’dan Digital Kitchen’in Cosmopolitan dergisi icin yaptığı calışmaya verildi.

Siber ve tasarim kategorilerinde Türkiye’den kısa listeye kalan herhangi bir iş olmamıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.