HP’de üst düzey görev değişiklikleri

HP, şirketin üst düzey kademesinde yapılan yeni değişiklikleri açıkladı. Bu bağlamda...

22.04.2010 - 00:00 | MediaCat

HP, şirketin üst düzey kademesinde yapılan yeni değişiklikleri açıkladı. Bu bağlamda Thomas E. Hogan şirketin 54 milyar dolarlık iş grubu HP Kurumsal İşletmeler Satış, Pazarlama ve Strateji Bölümünün Başkan Yardımcısı oldu. Hogan daha önce HP’de Yazılım ve Çözümler birimini yönetiyordu. Hogan dört yıllık yönetimi sırasında HP’nin yazılım portföyünü büyük ölçüde genişletti, gelirini üçe katladı ve birimin işlerini büyüttü. HP, aynı zamanda, Francesco Serafini’nin Yeni Pazarlar Başkan Yardımcısı olarak şirketin Yönetim Kurulu’na raporlama yapacağını duyurdu. Serafini yeni oluşturulan bu makamda tüm yeni pazar ülkelerinde yürütülen strateji oluşturma, planlama, koordinasyon ve iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu olacak. Serafini bundan önce HP Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın (EMEA Bölgesi) Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürüydü. Artık bu görevi Serafini’nin yerine geçen Zan Jadak üstlenecek.

Yeni HP EMEA Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Jan Zadak, son olarak HP Kurumsal İşletmeler EMEA Bölgesi Satış Bölümünün Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak hizmet veriyordu. Zadak bu görevde şirketin bütün portföyünün satışlarının artırılması ve birinci sınıf hizmet verilmesinden sorumluydu.

HP, ayrıca, Richard T. Geraffo Jr’ın Kuzey ve Güney Amerika Bölgesinin Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı olarak atandığını duyurdu. HP’ye VMware’den gelen Geraffo bu şirkette de Kuzey ve Güney Amerika Bölgesi Genel Müdürlük ve Başkan Yardımcılığı görevini üstleniyordu. Bu makamda saha çalışmalarından da sorumlu olan 20 yıllık BT uzmanı Geraffo aynı zamanda BEA ve IBM’de de yönetici olarak çalıştı. Geraffo kısa bir süre önce HP Kurumsal Hizmetler yöneticisi olarak atanan Tom Iaanotti’nin boşalttığı koltuğu dolduracak.

HP, bu atamalara ek olarak HP Asya, Pasifik ve Japonya (APJ) Bölgesi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı olarak çalışan Doraisamy Balu’nun 30 Haziran 2010’da şirketten emekli olacağını duyurdu. APJ bölgesi Balu liderliğinde büyüme kaydetmiş ve müşteri odaklı bir yaklaşımla yönetilmişti. Balu bu görevi üstlenmeden önce HP Hindistan’ın genel müdürüydü ve bu bölgede ekibiyle birlikte önemli geliştirme programları uygulamış, HP’nin performansını artırarak işlerini büyük ölçüde geliştirmişti.

Piau Phang Foo, HP’nin APJ Bölgesi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı olarak Balu’nun yerine geçecek. Foo bundan önce HP Çin’in genel müdürü ve HP Kurumsal İşletmeler’in Başkan Yardımcısıydı. Foo, işten sonuç almasını bilen ve yüksek performanslı ekipler kurmakla tanınan bir sektör uzmanı olarak tanınıyor. Foo daha önce de Shenzhen Hasee Group, GM, Gateway ve Dell’de çalışmıştı.

Zadak, Geraffo ve Foo, Hogan’a rapor verecek kendi bölgelerinde HP faaliyetlerini yürütmekten sorumlu olacaklar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.