Hotmail ve Facebook’un chat işbirliği

Microsoft Hotmail ekibi dün Facebook chat’i Hotmail e-posta servisinin ara yüzüne dünya genelinde entegre ettiklerini duyurdu.

22.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Microsoft Hotmail ekibi dün Facebook chat’i Hotmail e-posta servisinin ara yüzüne dünya genelinde entegre ettiklerini duyurdu. Hotmail kullanıcılar artık Facebook’un çalıştığı her yerde chat yapabilecekler. Bundan önce bu özellik sadece 6 bölgede kullanılabiliyordu.

Hotmail, sağladığı bu servisle Gmail ile rekabeti hızlandıracağını düşünüyor. Hotmail program müdürü Dick Craddock konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: Gmail kendi sohbet özelliği olarak gtalk’u ortaya çıkardığında bir adım geride kalmıştık. Fakat şimdi onlardan daha da ileri bir seviyedeyiz. Çünkü hem kendi sohbet özelliğimizi hem de Facebook chat’i bir araya getirdik.

Gmail, AOL’nin AIM chat servisi ile entegra oluyor fakat henüz Facebook chat ile ilgili bir gelişme duyurulmadı.

Hotmail, Facebook chat entegrasyonuna 5 ay önce Brezilya, Fransa, Almanya, Rusya ve A.B.D’de başlatmıştı. 2 hafta önce tüm Messenger üyelerine açılan servis firmanın iddiasına göre 2.5 milyon Messenger üyesi tarafından kullanıldı. Kullanıcılar Facebook ve Messenger hesaplarını birleştirdiler.

Bu servisin özellikle Facebook hesabına girişleri yasaklayan veya sınırlandırılan şirketlerin çalışanlarınca ilgi çekeceğine inanılıyor. Bu anlaşma ayrıca Facebook ve Microsoft’un iyi bir ticari ilişkisi olduğunu da gösteriyor. 2 firma arasında gelecekte yeni işbirlikleri görebiliriz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.