Hong Kong’dan tartışmalı reklam filmi

Yurtdışına gitmeye hazırlanan bir kadın ve onun gidişini engellemek için kadının pasaportuna el koyan sevgilisinin hikâyesi sosyal medyada tepki uyandırdı.

19.10.2018 - 17:09 | Arzu Nilay Kocasu

Hong Kong'dan tartışmalı reklam filmi

Hong Kong’un turizm iletişimini yürüten Discover Hong Kong, tartışmalı bir reklam filmine imza attı. Sham Shui Po’nun görülesi mekânlarını izleyicilerle paylaşmak için başrol karakterini bir hazine avına çıkaran reklam filmi, kimi sosyal medya kullanıcılarının yüreğini ısıtmayı başaramamış gözüküyor.

Fotoğrafçılık eğitimi almak için ülkesinden ayrılmaya hazırlanan bir kadının, ondan ayrılmak istemeyen erkek arkadaşı tarafından pasaportuna el koyulmasıyla başlayan hikâye; “romantik” erkek arkadaşın sevgilisi için bıraktığı yönlendirmelerle onu pasaportuna götürecek bir oyunla devam ediyor.

Reklam filminin sonunda erkek arkadaşın niyetinin sevgilisine romantik bir veda hazırlamak olduğu anlaşılsa da film, Twitter’da pek çok kullanıcının eleştiri oklarına maruz kalmaktan kurtulamadı. “İstismarın romantikleştirilmesi” olarak yorumlanan film hakkında yapılan yorumlardan biri de, sevgilisinin pasaportunu çalan erkek arkadaşın bu hareketinden ötürü kız arkadaşı tarafından terk edilmesinin çok daha yerinde bir mesaj vereceği yönündeydi.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.