Hayallerin cinsiyeti olur mu?

Barbie, toplumsal cinsiyet eşitsizliği için gerçekleştirdiği inisiyatiflere bir yenisini ekliyor.

11.10.2018 - 15:21 | Arzu Nilay Kocasu

Hayallerin cinsiyeti olur mu?

Pek çok kız çocuğunun, henüz beş yaş itibarıyla kendilerine duydukları inancı kaybetmeye başladıklarını söylüyor Mattel. Genç kızlar, yaş aldıkça, cinsiyetlerinin hayalleri önünde bir engel olduğuna daha çok inanır oluyorlar. Barbie ile bir süredir toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyen inisiyatiflere imza atan Mattel, kızlara, istedikleri her şey olabileceklerine inanmalarını sağlayacak kaynak ve desteği sağlamayı hedefleyen küresel inisityatifi Dream Gap Project’i bir reklam filmiyle tanıtıyor.

Reklam filminde genç kızlar ile onların kendilerini gerçekleştirmeleri arasındaki uçuruma odaklanan marka, ebeveynlerin erkek çocuklarına kız çocuklarına kıyasla üç kat daha fazla bilimle ilişkili oyuncak satın aldıkları ve Google’da yapılan “oğlum yetenekli mi?” aramalarının “kızım yetenekli mi?” aramalarından iki kat fazla olduğu gibi bilgilerle tüm yetişkinleri, kız çocukları ile hayalleri arasındaki uçurumu kapatmaya çağırıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Barbie
  • Reklam Ajansı: BBDO, San Francisco
  • Yapımevi: Slim Pictures Inc
  • Yönetmen: Karen Cunningham
Kaynak: Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.