MediaCat

Hasbro’dan tartışmalı yılbaşı reklamı

Markanın yayınladığı reklam sosyal medyayı ikiye böldü.

Hasbro’dan tartışmalı yılbaşı reklamı

Yeni yıl yaklaşıyor malum. Kimilerinin evde kimilerinin ise dışarıda girmeye hazırlandıkları 2017’nin arifesinde, oyun ve oyuncak üreticisi Hasbro, hedef kitlesine yılbaşını evde kutlamanın daha hesaplı olduğunu söylediği, reklam ajansı Muhabbet imzalı bir reklam filmi hazırladı.

Taksisinden lokantasına kadar 31 Aralık’ta sokakta atılan her adımın diğer günlere kıyasla çok daha pahalıya mal olacağını söylemek için argoda sıklıkla benzer durumlar için kullanılan kimi tabirlere hayat veren reklam filmi, cinsel istismara yaptığı göndermeyle tartışılıyor.

Fonda 80’li yıllar Türk filmlerinin istismar habercisi meşhur müziği ve kapanışta Türk sinemasında cinsel istismarın tecessümlerinden “Tecavüzcü Coşkun” ile 75 saniyelik reklam filmi kimilerine göre bir gerçeği gözler önüne seriyor, kimilerine göreyse kullandığı dil itibarıyla ülkenin ciddi sorunlarından birini normalleştiriyor.

Hasbro Türkiye’nin tepki çeken reklam filmiyle ilgili tarafımıza ilettiği açıklama şöyle:

Yılbaşına özel hazırladığımız kampanya videomuza gelen geri bildirimleri tek tek takip ediyoruz.
Oluşan hassasiyeti dikkate alarak videoyu yayından kaldırdığımızı ve gelinen noktadan büyük üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz.

Rahatsızlık duyan herkesten özür dileriz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.