Happy Meal esintili kuş yuvaları

McDonald's Finlandiya'dan kuşlara yuva olacak kampanya.

18.08.2020 - 10:33 | Sencer Uçar

Happy Meal esintili kuş yuvaları

Geçtiğimiz yıl arılar için İsveç’te dünyanın en küçük McDonald’s restoranlarını inşa eden, sonrasında da billboard’larını arı otellerine çeviren McDonald’s, doğal hayatın korunmasına yönelik yeni hamlesini bu defa başka bir İskandinav ülkesinde, kuş türlerinin üçte birinin tehlike altında olduğu Finlandiya’da hayata geçiriyor.

Özellikle küçük orman kuşlarının yuva yapmak için güvenli yer bulma zorluğu çektiği Finlandiya’da McDonald’s, ormanlara ikonik Happy Meal kutusu şeklinde kuş yuvaları yerleştiriyor. McDonald’s restoranlarının, özünde birer aile restoranı olduğundan hareketle başlatılan projede bin 400 adet kuş yuvası ormanlara dağıtılacak ve minik kuş aileleri, beslenme keyfini birlikte sürebilecekleri yuvalara kavuşacak.

Kuş yuvası yapımının ve doğaya yerleştirilmesinin bir gelenek olduğu ülkede Happy Meal kuş yuvaları, Happy Meal alan ailelere kendin yap (DIY) setleri halinde dağıtılacak.

KÜNYE

  • Reklamveren: McDonald's Finlandiya
  • Reklam Ajansı: NordDDB Helsinki
Kaynak: Lbbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.