MediaCat

Haluk Ulusoy: Sponsorlar sırada bekliyor

Futbol Federasyonu’na sponsor olmak için sırada bekleyen çok önemli şirketler olduğunu belirten Ulusoy, Türk Hava Yolları’nın sponsorluk anlaşmasını bozmasını ise hala anlayamadığını söyledi.

Haluk Ulusoy: Sponsorlar sırada bekliyor

Futbol Federasyonu’na sponsor olmak için sırada bekleyen çok önemli şirketler olduğunu belirten Ulusoy, Türk Hava Yolları’nın sponsorluk anlaşmasını bozmasını ise hala anlayamadığını söyledi.

THY’ye küsmediklerini ve seyahatlerini hala THY ile yaptıklarını da belirten Ulusoy, sponsorluk çalışmalarıyla ilgili verdiği bilgide, ”İş Bankası benim son dönemimde bitmişti ondan sonra da yenilemediler. THY malumunuz. Pazartesi salı günü çok önemli sponsurluk anlaşmalarımız olacak. Almanya’da görüşmelerimiz var, Almanya’da bir banka, Türkiye’de 2 önemli banka bizden haber bekliyor. Docebank Almanya’da bizden haber bekliyor. Toplantımız var. Teklifleri çok cazip. Daha önce onlarla görüştük ve anlaşmak istiyorlar. Eğer olmazsa Türkiye’de 2 banka bizden haber bekliyor. DeuceBank olmazsa Türkiye’deki 2 bankadan birine karar vereceğiz ve hemen imza atacağız. Eğer Almanya’da DeuceBank’la anlaşırsak özerkliğe geçişten bu yana en yüksek meblağa imza atmış olacağız.” dedi.

Diğer sponsorların da sırada beklediğini belirten Ulusoy, ”CocaCola mukaveleyi yenilemek için bizi bekliyor. Turkcell mukaveleyi yenilemek için bizi bekliyor. Bunların Bosna Hersek maçıyla ilgisi yok. Yoğun bir çalışma içindeyiz ve fırsat bulamadığımız için bu toplantılar ve görüşmeler yapılamıyor ve imzaları atamıyoruz. Bu görüşmeler ve anlaşmalar sonrasında 5 yıl için 50 – 55 belki de 60 milyon dolarlık bir sponsorluk anlaşmasına federasyon olarak imza atmış olacağız. Daha sırada olanlar da var ve bu gelirle federasyonun ve milli takımların tüm masraflarını da çıkarmış oluruz.” diye konuştu.

Ulusoy, THY’nin sponsorluktan neden vazgeçtiğini hala anlayamadığını da belirterek şunları söyledi;

”Bunun yanında bizim Türk Hava Yolları’na bugün de kapımız açık. Sponsurluk anlaşmasını geri çekmelerine rağmen biz Türk Hava Yolları ile seyahat etmeye devam ediyoruz. Paramızı veriyoruz ve uçuyoruz. Benim dönemimde THY sponromuz değildi ve biz o zaman da devam ettik. Daha sonra Levent Bıçakcı yönetimi THY ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Biz gelince TYH bıraktı, aslında bırakmaması gerekiyordu. Ama biz yine de THY ile seyahatlere devam ettik. Nihayetinde milli havayolumuz, şık olan da milli takımı milli hava yolunun taşıması. Biz her şeye rağmen buna devam ediyoruz. Sponsorluk anlaşması yapılmıyor diye milli bir havayoluna biz küstük oynamıyoruz diyecek halimiz yok, TYH ile seyahat etmeye devam edeceğiz, olmazlarsa canları sağolsun. Milli takım ve federasyon başarılı oldukça sponsorluklar da peş peşe gelir. Allah’a şükürler olsun biz de çalışıyoruz, karşılığını alıyoruz ve başarılıyız.”

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.