Halkbank sendikasyon kredisi protokolü imzaladı

Halkbank, Standard Chartered Bank koordinatörlüğünde, 14 ülkeden 30 bankanın katıldığı konsorsiyumla sendikasyon kredisi protokolü imzaladı. Halkbank, protokol çerçevesinde uluslararası piyasalardan toplam 1 milyar dolar tutarında sendikasyon kredisi sağladı.

30.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Halkbank, Standard Chartered Bank koordinatörlüğünde, 14 ülkeden 30 bankanın katıldığı konsorsiyumla sendikasyon kredisi protokolü imzaladı. Halkbank, protokol çerçevesinde uluslararası piyasalardan toplam 1 milyar dolar tutarında sendikasyon kredisi sağladı. Bir yıl vadeli kredinin maliyeti Libor + 110 baz puan oldu. Halkbank, yeni protokolle 2010 yılında temin ettiği 570 milyon dolar tutarındaki sendikasyon kredisinin maliyetini 40 baz puan düşürme ve kredi miktarını yüzde 80 oranında artırarak anlaşmayı yenileme başarısı elde etti.

Anlaşmayı değerlendiren Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın, “İmzaladığımız bu yeni protokol Halkbank’ın uluslararası piyasalardaki güvenilirliğinin ve kredibilitesinin en önemli göstergelerinden biridir. Dış ticaretin finansmanı amacıyla kullandırılacak bu kaynak, yüzde 9’lara ulaşan dış ticaret payımızın daha üst seviyelere getirilmesine katkı sağlayacak” dedi.

“Türkiye’yi global marka yapacağız”

Türkiye’nin 2010 yılındaki yüzde 8,9’luk büyüme performansıyla dünyanın en çok büyüyen üçüncü ekonomisi olduğuna dikkat çeken Aydın sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu sevindirici tablonun temelinde, ülkemizin küresel finansal krizi yönetmedeki başarısı, iyi denetlenen ve şeffaf bir yapıya kavuşan, sermaye yeterliliği yüksek bankacılık sistemi ve reel ekonomiye sunduğu kesintisiz destek yatıyor. Bankamızın da bu başarıda önemli paya sahip olmasından gurur duyuyoruz. Çevresel ekonomik koşullara uyum sağlayan, rekabet gücü yüksek, aktif kalitesi sağlam bir banka olarak önümüzdeki dönemde de ‘Üreten Türkiye’nin en büyük destekçisi olacağız. Dış ticarete sağladığımız finansmanla yerli yatırımcıları destekleyecek, yurtdışı piyasalardan aldıkları payı artıracağız. Hedefimiz, Türkiye’yi ve finansman sağladığımız şirketleri global birer marka haline getirmek.”

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.