MediaCat

Güçlü markalar krizi çabuk atlatıyor

Millward Brown Optimor tarafından gerçekleştirilen “Dünyanın En Değerli 100 Markası ” araştırmasında yer alan…

Güçlü markalar krizi çabuk atlatıyor

Millward Brown Optimor tarafından gerçekleştirilen “Dünyanın En Değerli 100 Markası ” araştırmasında yer alan şirketlerin ekonomik krizden daha hızlı ve daha karlı bir şekilde çıktığı belirtildi. BrandZ Portföyü’nde yer alan 100 şirketin S&P 500 endeksi ile karşılaştırılması sonucu, marka değerlerinin % 28 daha yükseldiği ifade edildi.

Dünyanın en geniş kapsamlı marka değeri çalışması olan ve sonuçlarının finansal verilerle bileşiminden oluşan tek araştırma BrandZ Top 100’e giren En Değerli 100 Marka’nın durgunluk döneminden çok daha az zararla çıktığı belirlendi.

Millward Brown Optimor tarafından gerçekleştirilen, 30 ülkede ve 1,5 milyon tüketici B2B müşteriyi kapsayan Brandz Top 100 Araştırması’nda listeye giren en değerli markaların analizi gerçekleştirildi. Yapılan analiz sonucunda dünyanın en değerli 100 markasından oluşan BrandZ Portföyü’nün S&P 500’e göre bir bütün olarak daha hızlı bir iyileşme gösterdiği ifade edildi.

Millward Brown Optimor CEO’su Joanna Seddon durgunluk döneminde, marka varlıklarının değerini ölçmede taze kanıtlar sağlandığını belirterek “Geçen yıl herşey bu kadar kötü giderken BrandZ portföyü pazarın üzerinde bir performans sergilemiştir. Yaptığımız yeni çalışma gösteriyor ki borsalar iyileşme gösterirken, kuvvetli marka geliştirmeye yatırım yapan şirketlerin hisse fiyatları en hızlı şekilde yükseliyor. Şirketlerin durgunluk döneminde markalarına yatırım yapmaya devam etmeleri sürdürülebilir bir rekabet avantajı ile durgunluktan çıkmalarını sağlıyor ’’ diye konuştu.

Millward Brown Türkiye Genel Müdürü Betül Khan ise “Başarılı markaların ortak sırlarından biri tüketicilerin zihninde açık ve net bir duruşlarının olması, diğeri ise liderlik nosyonlarıdır. Her ikisi de büyük ölçüde marka için verilen iletişim desteğine bağlıdır, yani reklama. BrandZ Top 100 portföyünün değerinin S&P 500 ‘ün %28 puan üzerinde olması, marka için yapılan etkin reklam harcamasınının kurumların karını artıran, kriz ortamında ve sonrasında daha hızlı toparlanmalarını sağlayan bir yatırım aracı olduğunun bir kez daha altını çizmiştir” dedi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.