Dünyanın en iyi global şirketi seçildi

A.T. Kearney tarafından açıklanan ve Business Week Dergisi’nde yayınlanan ‘Dünyanın En iyi Şirketleri Global Top 40’ sıralamasında...

07.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Yönetim ve Danışmanlık Şirketi A.T. Kearney tarafından açıklanan ve Business Week Dergisi’nde yayınlanan ‘Dünyanın En iyi Şirketleri Global Top 40’ sıralamasında Nintendo ilk sırada yer alarak yine farkını ortaya koydu.

Geçtiğimiz dönemde tüm dünyayı sarsan ekonomik krize rağmen Japon oyun elektronik ve yazılım üreticisi Nintendo, sergilediği yenilikçi yaklaşım sayesinde rakipleri Microsoft ve Sony’yi geride bıraktı.

18 ülkeden farklı iş kollarına sahip dünyadaki halka açık en büyük 2500 şirketin incelendiği araştırmada, global krizin hakim olduğu 2008 yılını minimum 10 milyar dolar satış ile tamamlayan ve bu satışların en az %25’i şirketin ana vatanı haricindeki bölgelerden gelen şirketler ön plana çıktı. A.T. Kearney tarafından geçen yıl 25 şirket listeye yer almaya hak kazanırken bu sene yenilikçi, sürdürülebilir büyüme sağlayan ve geleceğe dair vizyon sahibi olan lider şirketlerin sayısı 40’a ulaştı.

Japon oyun elektronik ve yazılım üreticisi Nintendo, son 5 yıldaki satışlarında yıllık dönemde %36’lık bir büyüme ve ortalama %38 değer artışı kaydederek 2009’un En İyi Şirketler Global Top 40 sıralamasında birinci sırada yer almayı başardı. 

Nintendo’nun uyguladığı yenilikçi stratejiyi örnek alarak yaptıkları yatırımlarla dikkat çeken Google 2. sırada yer alırken, Apple En İyi Şirketler Global Top 40 listesinin 3. sırasında yer aldı.

Dünyanın en iyi global şirketleri listesini görmek için aşağıdaki dosyayı tıklayınız….

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.