MediaCat

Gram Games 250 milyon dolara satıldı

Türk mobil oyun şirketi, Zynga tarafından 250 milyon dolara satın alındı.

Gram Games 250 milyon dolara satıldı

İstanbul ve Londra’daki iki stüdyosu ve 77 çalışanı ile faaliyet gösteren 2012 doğumlu Türk mobil oyun şirketi Gram Games, oyun geliştiricisi Zynga tarafından 250 milyon dolar nakit ve ek ödemeler karşılığında satın alındı.

1010! ve Six! gibi bulmaca oyunlarının üreticisi olan ve dünya çapında 170 milyonu aşkın oyuncusu bulunan Gram Games, Amerika ve Avrupa mobil platformlarında pek çok oyununu birinciliğe taşıma başarısı göstermesinin yanı sıra, şirketin geçtiğimiz yıl geliştirdiği Merge Dragons! da en çok kazanan ilk 50 oyun içerisine girmişti.

Satınalma ile ilgili konuşan Gram Games Kurucu Ortağı ve CEO’su Mehmet Ecevit, Gram Games kültürünü İstanbul ve Londra’daki stüdyolarda çalışan yetenekli takımlarını ve oyunlarını Zynga şirketinin dünya çapındaki etkin organizasyonuyla birleşmekten duydukları gururu dile getirerek, Zynga ile birlikte çalışmaya başlamak için de heyecanlı olduklarını söyledi.

Gram Games Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karamancı ise geliştirdikleri oyunlar ile milyonlarca insana ulaşmak istediklerini belirterek, Gram Games’in oyun geliştirme konusundaki özgün ve etkili yaklaşımını Zynga’nın uzmanlığıyla birleştirmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Gram Games ekibinin özgün kültürünün ve yaratıcı oyun geliştirme yöntemlerinin kendilerini çok etkilediğini belirten Zynga CEO’su Frank Gibeau ise Gram Games’in hızlı hareket ederek, zevkli, oynanması kolay ve bağımlılık yaratan oyunlar ürettiğini söyledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.