Google’dan Türkiye operasyonları açıklaması

Google, Türkiye operasyonlarında değişikliğe gideceğine yönelik iddiaları yalanladı.

20.08.2020 - 11:00 | Sencer Uçar

Dün bazı haber sitelerinde paylaşılan, ülkemizde 1 Ekim itibarıyla yürürlüğe girecek sosyal medya düzenlemesi sonrasında Google’ın şirket yapılanmasında değişikliğe gideceği ve Türkiye’de ofis açacağına yönelik iddialar hakkında Google’dan resmî açıklama geldi.

Google’ın söz konusu iddiaları yalanladığı açıklama şöyle:

“2006 yılından beri İstanbul’da kurulu bulunan Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. (Google Reklamcılık) olarak yurtdışında yerleşik Google şirketleri tarafından sağlanan hizmetlerin Türkiye’de tanıtımı ve pazarlanmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız.

Bugün medyada yer alan ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’da yapılan güncel değişiklikler sebebiyle Google’ın Türkiye’deki operasyonlarında değişikliğe gitmeye karar verdiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Söz konusu haberler, Google’ın reklam hizmetlerinin sunumuyla ilgili olarak 2021 yılında yapmayı planladığı bazı yapısal değişikliklerin yanlış anlaşılarak yayılmasına dayanmaktadır. Konunun 5651 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikler ve sosyal medya düzenlemeleriyle bir ilgisi bulunmamaktadır.”

Kaynak: Webrazzi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.