MediaCat

Google’dan tablete özel reklam!

Google tablete özel iki reklam formatını kullanıma açtı.

Google’dan tablete özel reklam!

Google tablete özel iki reklam formatını kullanıma açtı.

Son günlerde tablet kullanıcılarının tüketim alışkanlıkları üzerine yoğunlaşan araştırmalara atıfta bulunan Google ‘tüketici kendi kendine alışverişini arttırmaz, onlara etkileşime geçebilecekleri reklamlar sunmak gerek’ diyor.

Google mobil’in yöneticisi Jason Spero yeni reklam formatlarını şu sözlerle anlatıyor: "iPad’ler ve diğer tabletlerin satışları hızla artıyor. Bu yeni alanın farkına varan pazarlama sektörünün iştahı kabarıyor. Tüketiciye yeni mecralarla ulaşmak isteniyor. Bu sebeple özellikle tabletler üzerinde yeni imkanlar denemek istedik. Tabletler için yaptığımız bu yeni reklamlarda yapmaya çalıştığımız şey kullanıcı davranışına işaret etmekti. Örneğin, tüketicilerin tabletlerden alışveriş etmekten daha çok, ürünlerle ilgili araştırma yaptıklarını ve beğendikleri ürünlerle ilgil bilgileri arkadaşlarıyla paylaştıklarını biliyoruz. Öyleyse yapılması gereken markaların insanların birbiriyle etkileşime geçmesini kolaylaştıracak reklamlara yönelmesiydi."

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.