MediaCat

Google’dan sansürsüz internet atağı

Teknoloji devi sansüre meydan okuyan ‘uProxy’yi duyurdu.

Google’dan sansürsüz internet atağı

Google, Washington Üniversitesi ve Brave New Software işbirliği internet sansürüne karşı meyvelerini vermeye başladı. Üçlü 2014 yaz aylarında piyasaya sunulması beklenen, kullanıcılarına dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar internete sansürsüz erişim yapma imkanı veren uProxy‘nin beta versiyonunu duyurdu. trsec.net’in haberine göre, Google bu uygulamayı genel kullanıma açtığında devletlerin sansür uygulamalarını aşmak için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç olmayacağını belirtti. Kullanıcı dostu uygulama Chrome ve Firefox gibi web tarayıcıları üzerinden çalıştırılabilecek.

Google Ideas yöneticisi uygulama ile ilgili Time dergisine verdiği röportajda “Dünyada milyarlarca insan kendilerini ifade etme özgürlüğüne sahip olmadıkları ortamlarda yaşıyor. Biz onlara bizim sahip olduğumuz internete ulaşma imkanını sunmak istiyoruz. Kullanıcılarımıza karşı sorumluluklarımız olduğundan bahsediyoruz. Kuzey Kore, İran, Suriye ve Küba gibi ülkelerdeki kullanıcılarımıza karşı da bir sorumluluğumuz var. Ve bu ülkelerde karşı karşıya olunan güçlükler çok daha büyük” dedi.

Kaynak: trsec.net

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.