Google’dan resimli arama

Google Android telefonlara özel yeni bir uygulama getirdi. Yeni uygulama ile, Android cep telefonları kullanıcıları...

09.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Google’dan Android’e özel görsel arama devri başlıyor.

Google Android telefonlara özel yeni bir uygulama getirdi. Yeni uygulama ile, Android cep telefonları kullanıcıları istedikleri objenin fotoğrafını çekerek, bilgi almak istedikleri obje hakkında Google’dan arama yapabilecekler.

Google’ın bu uygulaması ünlü turizm yerlerini, ünlü sanat eserlerini, resimleri hatta şirket logolarını bile tanıyor. Google çekilen fotoğrafı kendi database’i ile karşılaştırıp sonucu iletiyor. Google fotoğrafı tanımlamakla kalmayıp, çekilen obje veya yer hakkında ilgili link ve haberleri de listeleyerek kullanıcıya sunuyor. Google, telefon kullanıcısının GPS teknolojisi sayesinde yerini işaretleyip milyonlarca yer ve obje arasından istenilen bilgiyi kullanıcıya ulaştırıyor.

Google Googles’ın Ürün Müdürü Shailesh Nalawadi uygulama hakkında: ‘ Tanımlama kapasitemizi geliştirmek için çok çalışıyoruz. Görsel aramanın, parmağınızla göstermek kadar doğal olacağı bir geleceği hayal edebilirsiniz. Görsel teknolojisi hala gelişme aşamasında ve başlangıç seviyesinde ama Googles potansiyelini gösteriyor’ diyerek bir açıklama yaptı.

Google Googles, mobil cihazlar için dizayn edilen en son augmented reality(artırılmış gerçeklik) uygulaması.
 

Kaynak: digitalage.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.