AP ‘Yılın Haberi’ni Facebook kullanıcılarına soruyor

The Associated Press, bu seneki "Yılın En İyi On Haberi' araştırmasını Facebook kullanıcılarının oylamasına sunuyor...

09.12.2009 - 00:00 | MediaCat

The Associated Press, bu seneki "Yılın En İyi On Haberi’ araştırmasını Facebook kullanıcılarının oylamasına sunuyor.

AP, 1936’dan beri her yıl yapılan yıllık ölçümlere ilk defa halk ölçümünü de katıyor.

Bundan önceki senelerde ‘yılın en iyi haberleri’ oylamasına sadece AP üyesi 1,500 gazete ve AP’nin servisinden faydalanan binlerce haber yayıncısı organizasyon katılmıştı.

Facebook ve bu gibi sosyal ağların oylamaları bilimsel veri olarak kabul edilemese de, bu çalışma medya organizasyonlarının dinleyicilerine ulaşmak adına sosyal ağlara gün geçtikçe daha çok ağırlık ve önem verdiklerini ortaya koyuyor.

Bu ay Kopenhag’da gerçekleştirilen iklim değişiklikleri müzakerelerini konu alan habercilerle okuyucuların buluşması için de Facebook’u kullanan AP ve diğer uluslararası haber organizasyonları sosyal ağlarla iletişimini kuvvetlendirmekte kararlı gözüküyor.

En iyi haber hikayelerine oylama 17 Aralık’ta bitiyor. Bu yıl, yılın haberi seçenekleri arasında Başkan Obama’nın resmen göreve başlaması, Michael Jackson’ın ölümü ve Amerikan ekonomisinin durumu var. Kullanıcılar aynı zamanda en iyi haber adayı da önerebiliyorlar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.