Google’dan eşcinsellere kıyak

İnternet devi Google vergi kesintilerinden kaynaklanan haksızlıkları dengelemek için eşcinsel çalışanlarının maaşlarını artırma kararı aldı...

02.07.2010 - 00:00 | MediaCat

İnternet devi Google vergi kesintilerinden kaynaklanan haksızlıkları dengelemek için eşcinsel çalışanlarının maaşlarını artırma kararı aldı. Çalışanlarına bedava gıda veren, çamaşırlarını yıkayan ve 5 ay boyunca ücretli doğum izni vermesiyle çalışan dostu olarak ünlenen Google, şimdi de eşcinsellerin yaşadığı vergi adaletsizliğini çözmeye çalışıyor. Amerikan kanunlarına göre bir firma özel sağlık sigortası sunduğunda çalışanın partneri de bundan yararlanabiliyor. Ancak bu sigorta evli çiftlerin vergisinden düşülürken, eşcinsellerde vergilendiriliyor. Bu durumun önüne geçmek isteyen şirket eşcinsellere yıllık olarak 1000 dolar daha fazla ödeme yapacak. 20 binin üzerinde çalışanı bulunan Google’da 700 kişilik bir eşcinsel grup var ancak kaç kişinin bu artıştan yararlanacağı kesin değil.

ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.