Microsoft mobil pazarında tutunamadı

Hızla büyüyen ve gelişen akıllı telefon pazarında var olmak için Kin 1 ve 2 modellerini piyasaya süren Microsoft, serinin devamını getirmeyeceğini açıkladı...

02.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Hızla büyüyen ve gelişen akıllı telefon pazarında var olmak için Kin 1 ve 2 modellerini piyasaya süren Microsoft, serinin devamını getirmeyeceğini açıkladı.  Karara göre, sadece ABD’de satılacak olan bu iki telefondan sonra yeni model üretilmeyecek.  Microsoft’un kararında, Nisan’da duyurulan ve Mayıs’ta ABD’de piyasaya sürülen modellerin satışının düşük olması etkili olmuşa benziyor. Firma Kin’leri Avrupa’da piyasaya sürmekten de vazgeçti. Kin projesinde çalışan ekibin, büyük umut bağlanan Windows Phone 7 işletim sistemi geliştirme ve üretim departmanına kaydırılacağı söyleniyor.  Microsoft, akıllı telefon işletim sistemi pazarındaki rekabet gücünü korumak için yeni Windows Phone 7 işletim sistemine yüklenmiş durumda. Bu yılın sonlarına doğru bu sistemi taşıyan ilk telefonların, büyük ihtimalle bir HTC modeliyle piyasaya çıkması bekleniyor. Google’a ait Android, Nokia’ya ait Symbian, Blackberry OS ve iPhone işletim sistemleri, Microsoft’un en büyük rakipleri.  Symbian yüzde 44.3 payla küresel pazarda liderliğini sürdürürken, onu yüzde 15.4’er payla iPhone OS ile Blackberry OS izliyor. Yüzde 9.6 paya sahip Android dördüncü, yüzde 6.8 payla Microsoft Mobile beşinci sırada bulunuyor.  ABD’de Verizon kontratıyla satışa sunulan Kin 1 ve 2, sosyal ağlara hızlı bağlantı sağlayan kısayollar ve Zune medya oynatıcı özellikleriyle genç ve mesaj-sever kullanıcıları hedefliyordu.

ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.