Google televizyon reklamlarının satışlarında

Google, televizyon reklamlarının satışına da el atmayı düşünüyor

17.05.2006 - 00:00 | MediaCat

Google kurucu ortaklarından Sergey Brin, dünyada liderliği tartışmasız olan arama motorunun reklam alım-satımları için halihazırdaki online açık arttırma sistemini televizyon ve diğer medya platformlarındaki reklamlara yönelik biçimde geliştirmekte olduğunu bildirdi.

Brin ayrıca Google açısından zaten radyo ve dergi reklamları için deneyimler bulunduğunu ve bundan sonraki aşamanın da televizyon reklamları olmasının mantıklı bir adım teşkil edeceğini belirtti.

Şirketin haftalık basın toplantısında konuşan Brin, “Değişik medya kanalları konusundaki çalışmalarımıza devam edeceğiz. Eminim bu değişik alanlarda masaya getireceğimiz birşeyler olacaktır. Umuyoruz ki böylece büyük bir fark yaratabilir ve tüm bu pazarları daha verimli hale getirebiliriz” dedi.

Hafta başında ise Wal-Mart ABD’den Pazarlama İletişimi Genel Müdür Yardımcısı Julie Roehm, televizyon reklamlarının alım satımında eBay tarafından gerçekleştirilecek bir açık arttırma sistemi önerdi. Roehm, Amerikan Ulusal Reklamcılar Finansal Yönetim Konferansı’nda sunduğu önerisi için pazarlamacılara böylesi bir sistemin oluşturulmasına 50 milyon dolarlık bir katkı yapmaları çağrısında bulundu. Tasarlanan sistemde eBay’in reklam pazarı tarafından yönlendirilecek ve denetlenecek olan bir ticari sistem oluşturması ve gerçekleştirilecek işlemlerden küçük bir komisyon alması öngörülüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.