Bebek televizyon kanalı

Tartışmalar yaratan bebek televizyon kanalı yıl sonuna kadar İngiltere’de açılabilir

17.05.2006 - 00:00 | MediaCat

ABD’de uydudan ve digital olarak izlenebilen bebeklere yönelik televizyon yayına başladı. Bu başlangıç beraberinde tartışmaları da getirmekte gecikmedi. Ingiltere’de de açılması hedeflenen televizyon kanalının bebekleri televizyon bağımlısı haline getirebileceği ve olumsuz yönde etkileyebileceği düşünülüyor.
Televizyonda yayınlanmak üzere hazırlanan programların, bebeklere yönelik öğretici içeriklerle zenginleştirilmesi tasarlanıyor.
Kanalın arkasındaki DirecTV şirketine göre ise bebekler zaten televizyonun karşısına oturtulduğu için, özellikle onlar için tasarlanmış bir kanal aslında zarardan çok yararlı olacak.
Sözkonusu olan yeni bir televizyon kanalı olunca, buraya verilecek reklamlar da ilgili tartışmalara dahil oluyor. Örneğin fast-food şirketleri çocuklara yönelik yapılacak reklamlara yasak konulmasına karşı çıkarken, televizyon karşısında harcanan zamanın ve fast food tüketiminin birlikte artmasının, çocukluk çağı obezitesini yaygınlaştıracağı düşünülüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.