Google modüler akıllı telefonu için gün sayıyor

Project Ara tüm hızıyla devam ediyor.

31.10.2014 - 17:23 | Haluk Kasarcı

Google Project Ara için gün sayıyor

Google işlemci, görüntü ve kamera gibi parçalarının tamamı veya bir kısmı çıkarılabilen ve değiştirilebilen modüler akıllı telefon projesine giderek artan bir azimle devam ediyor. Kullanıcılara çok düşük ücretler karşılığında telefonlarını diledikleri gibi uyarlama fırsatı sunan Project Ara‘ya ilişkin yayınlanan son bilgi ve görüntüler Google’ın kat ettiği mesafeyi ortaya koyuyor.

Spiral 1 adlı son prototipin açıldığını ve bir uygulamayı başlattığını gösteren video YouTube‘a yalnızca iki gün önce yüklenmiş olmasına rağmen 600 binin üzerinde izlenme sayısına ulaşmış durumda. Geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleştirilen I/O konferansındaki tanıtım sırasında açılışından kısa süre sonra çalışmaz hale gelerek Google’ı utandıran Project Ara, her zaman olduğundan daha kuvvetli, dahası şık görünüyor.

Google yetkilileri Spiral 2 adlı yeni prototipin Ocak ayında yapılacak bir sonraki I/O konferansında tanıtılacağını ve Toshiba tarafından özel olarak Project Ara için üretilen çiplerin, bugüne kadarki en “tutarlı” modüler akıllı telefonu tüm dünyaya sunma fırsatı sağlayacağını belirtiyor.

Kaynak: Mashable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.