Google Print Ads devreye sokuldu

Google’ın reklamverenleri için sunduğu deneme programı gerçek bir servise dönüştürülüyor.

19.07.2007 - 17:52 | MediaCat

Google’ın gazete reklamverenleri için sunduğu deneme programı gerçek bir servise dönüştürülüyor.

New York Times ve Seatle Times gazetelerinde pilot olarak uygulanan yeni programa, gazete ve radyolardan 900’e yakın başvuru gelmesiyle ve her iki gazetenin gelirlerindeki artış sonucu, sistem gerçek bir servise dönüştürülüyor.

Google Print Ads reklam stratejilerinin başındaki Spencer Spinnell’ın açıklamaları şöyle: “70 günlük gazeteyle başladık. Şimdi ise 225’e ulaştık. Ağımız A.B.D.’deki günlük gazetelerin yüzde 50’sini kapsıyor. Bu geliştirilmiş yayın ağıyla artık hazır olduğumuza inanıyoruz. Kullanıcı panelini ve platformu AdWords hesabı olan binlerce Amerikalı reklamverene sunduk bile. Bir tuşu tıklayarak bu yeni yayıncılar dünyasına adım atabiliyorlar, tek tuşla coğrafya sirkülasyon, reklam boyutu envanterlerine ulaşabiliyorlar” şeklinde konuştu.

Google bu konuda çalışmalar yapan tek web devi değil. Yahoo’nun da 260 gazeteyi temsil eden bir konsorsiyumla anlaşması bulunuyor. Reklamcı şirketler tarafından gereksiz bir aracılık hizmetyi olarak görülen sistem, reklamverenler tarafından kabul görmüş durumda.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.