‘Global reklamcılıktaki düşüş sürecek’

Publicis Groupe CEO'su Maurice Lévy, global reklam harcamalarındaki düşüşün en erken olarak 2010 ortalarına kadar süreceğini söyledi...

09.04.2009 - 09:56 | MediaCat

Publicis Groupe CEO’su Maurice Lévy, global reklam harcamalarındaki düşüşün en erken olarak 2010 ortalarına kadar süreceğini söyledi. Online reklamcılıktaki gelir artışının ise sürmesi bekleniyor.

Dünyanın en büyük dördüncü reklam holdingi olan Publicis Groupe Başkanı Lévy, bu sene yıllık global reklam harcamalarının yüzde 3 düşüş göstereceğini dile getirdi. Lévy, online reklam harcamalarındaki artışın ise 2009 yılı için yüzde 8-9 aralığında süreceğini ifade etti.

Lévy, Fransa’daki reklam pazarının diğer ülkelere göre çok daha iyi bir durumda olduğunu ve Fransa’da herhangi bir işten çıkarma yapmayacaklarını da dile getirdi. Şirketin gelecek projelerinden de bahseden Lévy, şirketin 2010’da yüzde 50 karını dijital medya ve gelişmekte olan pazarlardan elde edeceğini kaydetti.

Kaynak: Warc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.