MediaCat

Geleceği tasarlamak

Sabah oturumları Leif Huff, Nil Karaibrahimgil ve Serdar Erener’le başladı.

Geleceği tasarlamak

Ideo Munich Kurucu Ortağı ve Tasarım Direktörü Leif Huff Creativity & Lovemarks Day’in ilk konuşmacısıydı. Sözlerine Ideo Munich’te inovasyon ve tasarım danışmanlığı verdiklerini söyleyerek başlayan Leif Huff, “Geleceği tasarlamak” isimli sunumuyla sahnedeydi.

Geleceği tasarlamak

“Tasarımla toplumu değiştirebilir, geleceği şekillendirebilirsiniz. Tasarım geleceğe dönük, iyimser ve iyiye götüren bir şeydir. Tasarım, dünyayı daha iyi bir yer haline getirme gücüne sahiptir.” diyen Huff, bu gücü Ideo’dan üç örnekle anlattı. Ideo Şangay ofisinin kimyasallardan uzak besinlerin varlığı için gerçekleştirdiği projeyi, Peru’da ekonominin geleceğini tasarlamak adına orta sınıfın eğitim maliyetlerini karşılayabilmesi için yaptıkları projeyi ve Münih’te de Ikea’yla birlikte gelecekte insanlar nasıl yemek pişirecek içgörüsü üzerinden tasarladıkları projeyi katılımcılarla paylaştı.

Hayalî markaya hızlı cingıl

Huff’ın ardından müzisyen Nil Karaibrahimgil ve reklamcı Serdar Erener sahnedeydi.

Geleceği tasarlamak

“Bugün bir oyun oynayacağız sizlerle” diyerek seyirciye hangi müziği sevdiklerinden kaç yaşında olduklarına kadar pek çok soru sorarak başlayan Serdar Erener, 30 senede öğrendiği üç şeyi seyircilerle paylaştı:

  1. Gerçekimsiler: Hepimizin farkında olduğu ama birbirimize söylemediklerimiz. Yalanlar.
  2. Gerçek: Bariz olan, ortada olan.
  3. Gerçek gerçekler: Bunlar da hepimizin unutmak istediği şeyler. Öleceğiz elbet. Ölmeyecek gibi yaşayan tek canlı insan.

“Sözü müzikle taşımanın satıcılıkta en büyük numara olduğu gerçeği de gerçek mi gerçek gerçek mi emin değilim. Satıcılık zeka değil, duygularla ilgilidir. Akıl değil, gönül çelme işidir. Bu da müzikle olur. Müzik, hikaye ve gerçekler, bunlar olmadan hiçbir şey satamazsınız.” diyen Serdar Erener daha sonra Nil Karaibrahimgil ile birlikte seyircilerle ufak bir oyun oynadı.

Katılımcılardan ruj, yoğurt ve elektronik eşyadan birini seçmelerini isteyen Erener, seyircilerin yoğurdu seçmesi üzerine Nil Karaibrahimgil’den cingıl yapmasını istedi. Müzik ve eğlence dolu anların ardından hayali marka Yiyo yoğurdun cingılı Karaibrahimgil’in denemelerinin ardından seyircilerin de oylarıyla belirlendi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.