Gazella’dan çevreci projeler

Seyahat acentesi Gazella, düzenlediği her turda TEMA Vakfı aracılığı ile kişi başına düşen karbon salınımına denk miktarda fidan dikiyor.

13.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Seyahat acentesi Gazella, düzenlediği her turda TEMA Vakfı aracılığı ile kişi başına düşen karbon salınımına denk miktarda fidan dikiyor.

Beyrut, Toscana, Kenya, Küba, Hindistan, Meksika, Vietnam ve Kamboçya gibi dünyanın saklı güzelliklerini barındıran bölgelere düzenlediği turlarla öne çıkan Gazella, düzenlediği bütün seyahatlerde katılımcı başına düşen karbon ayak izini hesaplıyor. Acenta, TEMA Vakfı aracılığı ile turlarında kişi başına düşen karbon salınımına denk miktarda fidan dikiyor. “Dünyadaki karbon ayak izlerini yok edemesek de azaltmaya çalışacağız” ilkesiyle hareket eden Gazella, seyahat tercihi yapanların “karbon ayak izlerini” de göz önünde bulundurmasını tavsiye ediyor.

WWF ile “Türkiye’nin Canı” projesine destek

Gazella aynı zamanda, WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) Türkiye’nin biyolojik çeşitlilik konusunda farkındalık yaratmak ve doğa koruma çalışmalarını ülke geneline yaymak amacıyla düzenlediği “Türkiye’nin Canı” projesine de destek veriyor. “Türkiye’nin Canı,” 1001 kişi ve kurumdan oluşan bağışçılarının desteğiyle bir fon oluşturarak, belirlediği 101 odak tür özelinde biyolojik çeşitliliğin korunmasına yönelik projelerin gelişimine katkıda bulunuyor. Kampanya ile Anadolu’da yaşam alanımızı paylaştığımız 132 memeli, 456 kuş, 10.000 bitki, 125 sürüngen ve çiftyaşamlı, 364 kelebek ve 405 balık türünün korunması için bir adım atılacak. Gazella, bu çeşitliliğin gelecekte de bozulmadan korunması için bu projeye destek veriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.