GAS mağazaları kapanıyor

Unitim Holding, "GAS" markasının Grotto S.P.A. adına Türkiye'de tescil edilmesi amacıyla başvurulan hukuki yollardan olumlu netice alınamaması nedeniyle, ağustos sonundan itibaren GAS mağazalarının kapatılacağını duyurdu. Unitim Holding’in basın açıklaması şöyle:

07.08.2007 - 11:49 | MediaCat

Unitim Holding, “GAS” markasının Grotto S.P.A. adına Türkiye’de tescil edilmesi amacıyla başvurulan hukuki yollardan olumlu netice alınamaması nedeniyle, ağustos sonundan itibaren GAS mağazalarının kapatılacağını duyurdu. Unitim Holding’in basın açıklaması şöyle:

İtalyan şirketi olan Grotto S.P.A. ile Unitim Holding A.Ş. arasındaki “Distribütörlük Anlaşması” uyarınca, “GAS” markalı ürünler, 2001 yılından itibaren şirketimiz tarafından Türkiye’de satışa sunulmaya başlanmıştır. Unitim Holding A.Ş., tüketicinin yoğun talebini karşılayabilmek için 2003 senesinde ilk “GAS” mağazasını açmış, “GAS” markası kısa sürede kaliteli ürünleriyle Türk tüketicisinden yoğun ilgi görerek önemli satış rakamlarına ulaşmıştır.

“GAS” markası Grotto S.P.A. tarafından Avrupa’nın pek çok ülkesinde 3.000’e yakın satış noktasıyla faaliyet gösteren, tanınmış bir uluslararası markadır. “GAS”, 100’e yakın ülkede Grotto S.P.A. adına tescilli bir marka olmasına rağmen, ülkemizde markanın 1995 yılında yerel bir firma tarafından tescil edilmiş olması sebebiyle, Grotto S.P.A.’nın 2002 yılından bu yana markayı kendi adına tescil ettirmek amacıyla sürdürdüğü hukuksal girişimler olumlu sonuç vermemiştir.

“GAS” markasının Grotto S.P.A. adına Türkiye’de tescil edilmesi amacıyla başvurulan hukuki yollardan olumlu netice alınamaması üzerine, Unitim Holding A.Ş., “GAS” markalı ürünlerin Türkiye’ye ithalini ve ticaretini durdurma kararı almıştır. Bu sebeple, Ağustos sonu itibarıyla “GAS” mağazalarının kapatılacağını ve “GAS” markasının ürünlerinin satışının durdurulacağını kamuoyuna üzülerek bildiririz.

Unitim Holding A.Ş.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.