Garanti’den ‘Barack Obama’lı reklam filmi

Garanti Bankası'nın, müşterilerinin ihtiyaçlarını ve ekonomik konjonktürü dikkate alarak hazırladığı "Ekonomik Canlandırma Paketi"nin tanıtımı için...

09.03.2009 - 11:07 | MediaCat

Garanti Bankası’nın, müşterilerinin ihtiyaçlarını ve ekonomik konjonktürü dikkate alarak hazırladığı “Ekonomik Canlandırma Paketi”nin tanıtımı için, ilginç bir yaklaşımla, ABD Başkanı Barack Obama’nın, kendisine benzeyen bir oyuncu tarafından canlandırıldığı reklam kampanyası hazırlandı.

Garanti Bankası’nın reklam ajansı Alametifarika tarafından hazırlanan kampanyada, Amerikan Başkanı Barrack Obama’yı canlandırmak üzere, Philapelphia’da yaşayan taklit sanatçısı (impersonator*) Michael Lamar ile çalışıldı. Michael Lamar, Obama’nın dünyanın farklı ülkelerinde çok sayıda benzeri olmasına rağmen, üstün taklit kabiliyeti ve Amerikalı olması nedeniyle kampanya için tercih edilen isim oldu.

Çekimleri Film Sokağı’nda, 35 kişilik bir ekiple gerçekleştirilen reklam filminin çalışmaları 7 gün sürdü. Kampanya için televizyon reklamının yanı sıra radyo spotu ve gazete ilanları da hazırlandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.