MediaCat

Futbolu Brezilya’da resmi bir dine dönüştüren kampanya

Brezilyalı bira markası Foca’dan futbolseverleri özgürleştiren fikir.

Futbolu Brezilya’da resmi bir dine dönüştüren kampanya

Taraftarı olduğunuz takımın maçlarını izlemek için en kötü yer şüphesiz iş yerinizdir.

Bu gerçekten yola çıkan Brezilyalı bira markası Foca, yaklaşan FIFA Dünya Kupası öncesinde oldukça ilginç bir girişimle tüm futbolseverleri mesai saatine hapsolmaktan kurtarmayı amaçlıyor.

Dini inanışlara karşı oldukça özgürlükçü bir tutum sergileyen Brezilya‘da, birey hangi inançtan olursa olsun, inancının gereği olarak gördüğü ritüelleri uygulamasına mutlaka izin veriliyor. Bu resmi bir politika olarak benimsendiği için işverenlerden de çalışanlarının bu hakkına saygı duyması bekleniyor.

Bu politikayı futbolseverler lehine kullanmak isteyen Foca, bir hukuk danışmanı aracılığı ile futbolu ülkenin resmi kayıtlı dinleri arasına eklemeyi başarmış. Ardından da futbolseverleri hazırladığı mikrosite üzerinden bu dine kayıt olmaya çağırmış.

futebolreligiao.com.br üzerinden yayın yapan site futbolseverlerin işverenlerinden izin almaları için gerekli resmi sürecin otomasyonunu sağlıyor. Futbola gerçekten ‘inanan’ taraftarlar site üzerindeki forma takip etmek istedikleri karşılaşmaları ve patronlarının e-posta adresini giriyor. Daha sonra site, formdaki bilgilerden yola çıkarak oluşturulan resmi bir izin dilekçesini işverene iletiyor.

Kampanya ‘futbolun kutsal suyu’ olmayı hedefleyen Foca’ya istediği başarıyı getirecek gibi görünüyor.

Künye:

Reklamveren: Foca
Reklam Ajansı: Grey, Sao Paulo, Brezilya
Kreatif Grup Lideri: Daniel Pérez Pallares
Kreatif Direktörler: Federico Russi ve Lucas Heck

Kaynak: Creativity Online

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.