Fransa Google’ın reklam gelirlerine göz dikti

Fransa hükümeti internet sektörünün online reklamcılık gelirlerineden vergi almaya hazırlanıyor...

08.01.2010 - 00:00 | MediaCat

Fransa hükümeti internet sektörünün online reklamcılık gelirlerineden vergi almaya hazırlanıyor. Ünlü arama motoru Google’ın reklam gelirleri kriz yorgunu hükümetlerin iştahını kabartıyor.

Son olarak İngiltere hükümeti Google’ın online reklam gelirini eksik bildirdiğini öne sürmüş ve vergi kaçırmakla suçlamıştı.

Şimdi de Fransa hükümeti internet sektörünün online reklamcılık gelirlerineden vergi almaya hazırlanıyor. Tüm dünyada olduğu gibi Fransa’da da en çok kullanılan ve en çok reklam alan arama motoru Google’ı etkilemesi bekleniyor. Fransa, bu yolla sektörden yıllık 50 milyon euro daha fazla vergi geliri sağlamayı planlıyor.

İnternet sektörünün reklam gelirleri ve vergilenmesi konulu raporu hazırlayan Partick Zelnik, Liberation Gazetesi’ne yaptığı açıklamada Google’ın ödeyeceği vergisinin yaklaşık 800 milyon euroyu bulan reklam gelirini yanında küçük bir yüzdesi olacağını söyledi.

Uzmanlar, Google yanında Microsoft, AOL, Yahoo ve Facebook gibi internet dünyasının büyük oyuncularının da reklam gelirlerini vergilendirmeyi planlıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.