Formula 1’de güçlü ortaklık: Infiniti & Red Bull

Premium otomobil markası Infiniti, Formula 1 Dünya Şampiyonu Red Bull Racing ile 2011 ve 2011 F1 sezonlarına ana sponsor oldu.

03.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Premium otomobil markası Infiniti, Formula 1 Dünya Şampiyonu Red Bull Racing ile 2011 ve 2011 F1 sezonlarına ana sponsor oldu. F1’in tüm tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine sponsor olan Infiniti performansını, Red Bull takımı ile paylaşacak.

Premium otomobil markası Infiniti Red Bull Racing ile iki senelik sponsorluk anlaşması imzaladı. Sponsorluk anlaşması kapsamında Infiniti’nin logoları, yarış otomobillerinde, pilot ekibinin tulumlarında, yarış ekibinin tüm ekipmanlarında belirgin bir şekilde yer alacak. Marka tanıtımı ve pazarlama faaliyetlerine ek olarak Infiniti, Red Bull Racing ile gelecekte daha etkin teknik çalışmalar gerçekleştirmek üzere Renault ile birlikte çalışacak.

Infiniti Başkan Yardımcısı Andy Palmer anlaşma ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Yıl ortasına doğru Infiniti ürün yelpazesini genişletecek ve küresel tanınırlığını arttıracak. Bu yüzden F1’e girmek bizim için en uygun adımdı. Formula 1, Infiniti açısından dünya çapında benzersiz bir tanıtım platformu oluştururken, Infiniti’nin Büyüleyici Performans felsefesi ile mükemmel bir uyum sergiliyor. Formula 1’e Red Bull Racing gibi dünya standartlarında bir ekiple girme fırsatını elde ettiğimiz için çok heyecanlıyız”.

Red Bull Racing takım patronu Christian Horner yapılan anlaşma ile ilgili; “Red Bull her zaman farklı adımlar atar, bu yüzden Infiniti bize inovatif planlarını sunduğunda onlarla çalışmayı kabul ettik. Geçen sezonun şampiyonluğu ve Infiniti desteği ile beraber yeni sezona çok daha güçlü gireceğiz. 2010 Sürücüler ve Markalar Dünya Şampiyonası’nda başarıyla dönen ekibimiz, 2011 sezonuna Infiniti gibi yeni ve güçlü bir ortaklıkla başlamanın heyecanını duyuyor” yorumunu yaptı.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.