MediaCat

MediaCat’ten “Popüler Kültür ve Müzik” buluşmaları

fizy İstanbul Müzik Haftası panellerinin içerik sponsoru MediaCat.

MediaCat’ten “Popüler Kültür ve Müzik” buluşmaları

Bugünlerde İstanbul’un pek çok açıkhava mecrasında fizy İstanbul Müzik Haftası’nın afişlerini görüyoruz. Yerli ve yabancı pek çok sanatçının sahne alacağı; söyleşiler, imza günleri ve atölye çalışmalarının gerçekleştirileceği etkinlik Atlantis Yapım, Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve SM Production işbirliğiyle hayat buluyor. 18-23 Eylül tarihlerinde Zorlu PSM’de katılabileceğiniz, Türkiye’nin ilk ve tek popüler kültür festivali fizy İstanbul Müzik Haftası, içerik sponsorluğunu MediaCat’in üstlendiği özel panellere de ev sahipliği yapacak.

MediaCat “Popüler Kültür ve Müzik” başlığı altında müzikseverler için dolu dolu bir panel serisi hazırladı. Bu paneller 18-21 Eylül tarihleri arasında Zorlu PSM’nin en “cool” mekanlarından SKY Lounge’da gerçekleşecek ve akademisyenleri, müzik yazarlarını ve müziğe desteğini esirgemeyen sektörel isimleri bir araya getireceği gibi, müziğin efsane isimleriyle bugünlerde gündemimizde epey yer edinen genç sanatçıları da buluşturacak.

MediaCat'ten "Popüler Kültür ve Müzik" buluşmaları

MediaCat’ten dört güne dört başlık

MediaCat bu panelleri dört başlık altında topladı: Kent ve Müzik (18 Eylül), Teknoloji ve Müzik (19 Eylül), Dünya ve Müzik (20 Eylül) ve Endüstri ve Müzik (21 Eylül).

İlk gün İstanbul’un kozmopolit imajına katkı sağlayan caz kültürünü, hayata müzikle tutunan isyankâr Hip Hop gençliğini, dinleyici demografisine beyaz yakalıları ve kentsoyluları ekleyen halk müziği ve arabesk pratiklerini ve kentte yarattıkları özgün mekânları ve kültürel kodlarıyla elektronik müziği tartışacağız.

İkinci güne ise teknolojinin sağladığı imkanların müzikte yarattığı dönüşümlerin izini süreceğiz. Rönesans yaşayan plak kültürünü, modern sanatçının sosyal medyadaki “keşfedilme” deneyimini, geleneksel müziği genç müzikseverlerle buluşturan remiksleri ve zamana meydan okuyan video klipleri konuşacağız.

Üçüncü günün izleğini oluşturansa dünya ve Türkiye arasındaki sanatsal etkileşimler olacak. 1990’lardan itibaren özgürleşen bir kültürel ortamla altın çağını yaşayan Türk Pop müziği, Türkiye’de ve dünyada müzikleriyle hayat bulan sinema filmleri, Türkiye’den dünya sahnesine açılan genç isimler ve müzikten gelen ilhamlarla gerçekleşen ülkeler arası kültürel diyalog bugünün köşe taşlarını oluşturacak.

Son gün ise müziği endüstriyel, hukuki ve ticari boyutuyla mercek altına alacak. Reklamların jenerik melodileri aşarak sanatsallaşan müziklerini ve yıllar boyunca müziğe destek veren kurum ve markaları bir araya getireceğiz.

Zülfü Livaneli, Tayfun Atay, Naim Dilmener, Kanat Atkaya, Cahit Berkay, Murat Abbas, İzzet Öz, Özkan Uğur ve daha nice ismin katılacağı panellerin programını önümüzdeki hafta açıklayacağız. Şimdilik iki faydalı bilgiyi paylaşmakla yetinelim. Panellere katılım ücretsiz olacak ve paneller saat 14:00 – 19:00 aralığında gerçekleşecek.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.