SoundCloud’dan genç sanatçılara çağrı

Platform, tarihinin ilk reklam kampanyasıyla karşımızda.

23.03.2018 - 15:20 | Sencer Uçar

SoundCloud'dan genç sanatçılara çağrı

Sanatçılara, eserlerini daha geniş kitlelerle buluşturma fırsatı sunan ses dosyası paylaşım platformu SoundCloud, tarihinin ilk reklam kampanyasında sözü SoundCloud aracılığıyla meşhur olan müzisyenlere bırakıyor.

Üç ay boyunca devam edecek olan ve kariyerlerindeki ilk adımlarını SoundCloud aracılığıyla atan 10 müzisyenin kamera karşısına geçeceği kampanyada boy gösteren ilk isim, hip-hop sanatçısı Taylor Bennett. Markanın kampanyada 10 isme yer vermesinin nedeni ise her ay SoundCloud’da 10 milyon sanatçının dinleyicileriyle buluşuyor olması.

Henüz 14 yaşındayken ilk şarkısını SoundCloud’a yükleyen, sonrasında kariyerine iki mix tape, bir EP ve bir albümle devam eden Şikagolu Taylor Bennett’ın öyküsü ile başlayan kampanya, yeni sanatçıların meşhur olmasına vesile olması planlanan “First On SoundCloud” çalma listesiyle de destekleniyor. Yeni şarkılarını #SCFIRST etiketi ile yükleyenler, listede yer bulma şansı yakalıyor.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.