Firefox, ‘Mozilla 3’le rekor hedefliyor

Dünyanın en popüler internet tarayıcılarından Firefox'un üçüncü versiyonu bugün...

18.06.2008 - 11:57 | MediaCat

Dünyanın en popüler internet tarayıcılarından Firefox’un üçüncü versiyonu bugün piyasaya sürülüyor. Firma yeni ürünüyle rekor kırmayı hedefliyor.

İnternet kullanıcılarının yüzde 15’inin kullandığı Firefox, bu yeni atılımla pazar payını artırmayı umuyor. Firefox’un yaratıcısı Mozilla şirketi de internette 24 saatte en fazla indirim rekorunu kırmaya çalışıyor.

Mozilla Pazarlama Müdürü Paul Kim rekor denemesi için bir sayı belirlemediklerini ancak yeni tarayıcıyı 5 milyon kişinin indirmesinin “muhteşem olacağını” söyledi.Firefox 2.0 yaklaşık iki yıl önce kamuoyuna açıldığı gün 1,6 milyon kez indirilmişti.

Firefox 3.0’daki yenilikler arasında, bilgisayarlarına zarar verecek kodlarla dolu bir sayfaya girdiklerinde kullanıcıları uyaran mesajlar da bulunuyor.

İnternet tarayıcıları kullanım oranı:

İnternet Explorer: %83,27

Firefox: %13,76

Apple Safari: %2,18

Opera: %0,55

Netscape: %0,14

Kaynak: OneStat

Bir diğer yenilikse kullanıcılara geçmişte ziyaret edip de favorilerine eklemedikleri ve adreslerini unuttukları sayfaları bulma imkanı verdiği belirtilen “Akıllı Bulucu Çubuğu.”

Kaynak:www.gazeteport.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.