Fikri olan herkesten reklamcı olur mu?

The Effie Awards gerçek reklamcıları bekliyor.

08.10.2015 - 17:20 | Arzu Nilay Kocasu

fikri olan herkesten reklamcı olur mu

Bir canlıyı ameliyat edebilmeniz için doktor olmanız gerekir veya başınız kanunlarla derde girdiyse sizi savunması için bir avukata gitmek zorundasınız. Doktorluk, avukatlık, mimarlık… Bazı sektörler mesleğinizi yapabilmeniz için bir ehliyetinizin olmasını şart koşarken bazıları için belgelere ve sınırları önceden çizilmiş bir eğitime ihtiyacınız yok. Tıpkı reklam sektöründe olduğu gibi. En büyük sermayeniz yaratıcılığınız ve dünya görüşünüz olunca, mesleğinizin yapılabilirliğini sorgulayanlar da çok oluyor. “Fikri gelen” akrabalardan fikir bulmayı pek de abartılmaması gereken bir iş gören komşulara kadar herkesin mesleğinizle ilgili söyleyecek bir sözü, yapacak bir önerisi var.

Tanıdıkların fikir önerilerinden bunalan reklamcıların sessiz çığlıklarını duyan The Effie Awards, 2016 Kuzey Amerika Effie Ödülleri başvurularında sektörün içindeki gerçek reklamcılara seslenerek onlara “Her fikir iyi fikir değildir” diyor. The Effie Awards’un yedi spotluk başvuru çağrısı The VIA Agency imzası taşıyor.

Bar

Dog Park

Golf

Football

Elevator

BBQ

Mechanic

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.