Fiat’tan kılavuz kitapçıklarına yeni yaklaşım

Marka "iyi kullanıcının kılavuzu" ile sıkıcı kitapçıkları eğlenceli kılıyor.

28.09.2015 - 11:18 | Ali Kuru

Fiat'tan kılavuz kitapçıklarına yeni yaklaşım

Her yeni otomobille birlikte verilen, aracın özelliklerini detaylı biçimde ele alan ve günümüzün hemen her detayı elektronik araçları sözkonusu olduğunda yüzlerce sayfadan oluşabilen kullanıcı kılavuzları şüphesiz pek çok kullanıcı tarafından sıkıcı bulunuyor. Bu yüzden de bu kılavuzlar çoğu kez torpido gözünde ya da koltukların arka ceplerinde unutulup gidiyor.

Bu durumu değiştirmek isteyen Fiat, Arjantin’de Leo Burnett işbirliğinde özel bir kılavuz hazırlamış. “İyi kullanıcının kılavuzu” adı verilen bu kılavuz ile marka, eğlenceli kimliğinin tamamlayan bir kitapçık oluşturmayı hedeflemiş.

Kullanıcı içgörülerinden yola çıkılan kılavuz hemen her müşterinin kendisi ile ya da trafikteki tecrübesi ile ilişkilendirebileceği detaylar barındırıyor. İlüstrasyonlarla canlandırılan kitapçıkta eşinizle aranızın açılmaması için doğru sıcaklığı ayarlama ya da direksiyonda siz değil de anneniz varmış gibi görünmenizin önüne geçmek için doğru koltuk mesafesini belirleme gibi konularda eğlenceli ipuçları içeriyor.

Ajans, hazırladıkları kılavuz ile sıkıcı kitapçıklara insani bir dokunuş yaptıklarını söylüyor.