Fiat Grubu’na Cannes’dan 4 ödül

Fiat Grubu, 2009 yılında 56.sı düzenlenen Uluslararası Cannes Lions Reklam Festivali'nde dört ödül birden kazanmayı başardı...

16.07.2009 - 10:28 | MediaCat

Fiat Grubu, 2009 yılında 56.sı düzenlenen Uluslararası Cannes Lions Reklam Festivali’nde dört ödül birden kazanmayı başardı. Fiat 500’ün çevreyle dost ürün serisi kampanyası TV filmi ve açık hava kategorisinde 2 ayrı “Altın Lions”a layık görülürken siber kategorisinde ise Fiat’ın Eco:Drive projesi “Grand Prix” ödülünün sahibi oldu. Lancia Delta’nın otomatik park sisteminin anlatıldığı açık hava reklam kampanyası ise “Bronz Lions” kazandı.

Reklam iletişimi anlamında dünyanın en önemli organizasyonlarının başında yer alan ve 2009 yılında 56.sı düzenlenen Cannes Lions Reklam Festivali’nde dört ödül birden kazanan Fiat Grubu, tarihinin en iyi sonuçlarını elde etti. Başarısını ürünleriyle olduğu kadar ürünlerinin iletişim çalışmalarıyla da ortaya koyabilen Fiat Grubu, şirketleri ve reklam ajanslarını bir araya getirerek en iyi çalışmaların ödüllendirildiği Cannes Lions Reklam Festivali’nde bir Grand Prix, iki Altın Lions ve bir de Bronz Lions kazandı.

Fiat Grubu, iki Altın Lions ödülünü Fiat 500 için hazırlanan reklam çalışmasıyla kazandı. Fiat’ın ve dolayısıyla Fiat 500’ün hem çevreyle dost hem de güvenlik konusunda hassas olduğu konumlandırmasını yapmak amacıyla hazırlanan kampanya, TV filmi ve açık hava kategorilerinde ödüle layık görüldü. Bu çifte mesajı iletmek amacıyla yaratıcı ekipler, tehlike altında olan türleri temsil eden bazı hayvanların anlatıldığı orijinal ve eğlenceli bir TV ve afiş kampanyası yarattı. Bu tasarımda, türü tehlike altında olan bu hayvanlar Fiat 500’e binmiş şekilde çarpışma testlerinde gösterildi ve aracın nitelikleri sayesinde araçla taşınan tüm hayvanlar tamamen güvenli bir şekilde testlerden çıkmış oldu. “Çevresel etkiyi azaltmak için tasarlanmış” metniyle desteklenen TV filminde ayrıca çevre dostu/güvenlik kelimelerinin çifte anlamının, çevrenin ve insan hayatının korunmasının birbirini dışlamayan konular olduğu vurgulandı.

Fiat markası ayrıca siber kategorisinde Eco:Drive projesiyle prestijli “Grand Prix” ödülünün sahibi oldu. 2008 ve 2009 yıllarında üstü üste JATO tarafından Avrupa’nın eh çerveri otomobil üreticisi seçilen Fiat’ın Eco: Drive projesi, bir otomobil üreticisinin çevreye karşı sorumluluğunun, insanlarının otomobillerini sürüş tarzlarına kadar uzandığı fikrini hayata geçirmesi anlatılıyor. Bu amaçla, Blue&Me ile donatılmış otomobillerin sahipleri özel oluşturulmuş bir yazılım uygulamasını (www.fiat.com/ecodrive adresinden) kullanarak kendi sürüş tarzlarını kontrol edebiliyor. Eco:Drive, Blue&Me sisteminin USB girişi aracılığıyla kalem sürücüsü (Pen drive) üzerinden otomobilin verimliliğiyle ilgili bütün gerekli bilgileri toplayabiliyor. Bilgisayara girilince, sistem her bir seyahat için CO2 emisyon seviyeleri dâhil otomobilin ayrıntılı çevre performansını gösterebiliyor. Aynı zamanda sürüş tarzını analiz ediyor ve daha düşük bir CO2 seviyesi için sürüş tarzınızı nasıl değiştireceğinize dair size ipuçları veriyor, böylelikle sürücüleri, çevresel etki konusunda kendilerini geliştirmeleri için teşvik etmiş oluyor.

Fiat Grubu çatısı altında yer alan lüks otomobil üreticisi Lancia ise kompakt sınıfta yer alan Lancia Delta modelinin otomatik park sisteminin anlatıldığı reklam çalışmasıyla açık hava kategorisinde Bronz Lions kazandı. Fonda Paris şehrinin yer aldığı çalışmada, özel sürücü ve yolcu rahat biçimde gazetelerini okurken, Lancia Delta da kendi kendine park ediyor biçimde vurgulandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.