Felis’te dikkat çekenler

Felis bu yıl 491 şirketten 3 bin 334 başvuru aldı. 14'üncü kez gerçekleştirdiğimiz Felis tüm zamanların en yüksek tekil proje rakamına da bu sene ulaştı.
12.12.2019 - 14:01

Brand Week aynı zamanda içerisinde pek çok ödül törenimizi de gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik. Lovemarks, Fark Yaratan Kadınlar Ödülleri, Facebook ile gerçekleştirdiğimiz Hack For Good Ödülü ve bu sene yeni eklenen
ShortCase Ödülü… Tabii ki neredeyse Brand Week kadar büyük bir etkinlik daha var: Felis Ödülleri.

Felis bu yıl 491 şirketten 3 bin 334 başvuru aldı. 14’üncü kez gerçekleştirdiğimiz Felis tüm zamanların en yüksek tekil proje rakamına da bu sene ulaştı: 2019’da Felis’te 2 bin 26 tekil proje 3 bin 334 kez yarıştı. Günlerce Fairmount Otel’de jüri toplantıları yaptık. Artık sektörde birçok insanla aile gibiyiz. Her yıl Felis jürilerinde çalışmak, bir araya gelmek hepimiz için heyecan verici. Bu yıl, 16 bölüm için 223 jüri üyesi görev yaptı.

Felis aynı zamanda bizlere reklam ve yaratıcılık sektöründeki trendlerin de özetini görebileceğimiz bir fotoğraf sunuyor. Örneğin bu yıl başvurunun en çok arttığı ve azaldığı bölümlere bakarak trendin nereye doğru gittiğini anlayabilirsiniz. Bu sene Basın, Radyo ve Açıkhava Bölümleri tüm zamanların en büyük düşüşünü yaşadı. Yükselen kategoriler ise Verinin Yaratıcı Kullanım, PR ve Mobil oldu.

İnfografiklere yansıtmadığımız bir başka önemli veri ise en çok başvuru alan kategori. Bu sene Felis’te en yüksek başvuruyu Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü’ndeki Sosyal Medyada Ünlü veya Influencer Entegrasyonu Kategorisi aldı.

Uzun yıllardır Yılın Reklamvereni ödülü iki şirket arasında yer değiştiriyordu. Bu sene sürpriz bir şirket listeye jet hızıyla girdi ve bu ödülün sahibi oldu: Reckitt Benckiser 2019’da gerçekleştirdiği yaratıcı ve etkili projelerle Yılın Reklamvereni ödülünün sahibi oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.